בעזה טוענים שכוחות צה"ל ירו בעזתים שחיכו לסיוע הומניטרי, צה"ל: הדיווחים שגויים

צה"ל: הדיווח שעזתים שחיכו לסיוע מתו מירי שלנו - שגוי
מקורות פלסטיניים דיווחו על אירוע "מוות המוני" נוסף בכיכר כווית שבמזרח העיר עזה. מצה"ל נמסר בתגובה כי "לאחר בדיקה עלה כי לא בוצעו תקיפות אוויריות על השיירה ולא מוכרים אירועים בהם חיילי צה"ל ירו לעבר האנשים בשיירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עזה 23.03.24
צילום: ללא קרדיט

מקורות פלסטיניים דיווחו היום (שבת) על אירוע "מוות המוני" נוסף בכיכר כווית שבמזרח העיר עזה, בו נהרגו פלסטינים שהמתינו להגעת סיוע הומניטרי במקום. לטענת התקשורת הפלסטינית, התושבים נפגעו מירי כוחות צה"ל. מספר ההרוגים אינו מאומת, אך בערוץ אל-ג'זירה מדווחים על לפחות שבעה, והמספר צפוי לעלות.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מצה"ל נמסר בתגובה כי הדיווחים שגויים. "הבוקר בשעה 11:00, צה"ל אפשר ותיאם מעבר שיירת סיוע על מנת לספק מזון לתושבי צפון הרצועה. בעת עליית שיירת הסיוע לנקודת החלוקה המוגדרת, השיירה נבלמה צפונית לנק"ז ונבזזה על ידי מאות עזתים. לאחר בדיקה עולה כי לא בוצעו תקיפות אוויריות על השיירה ולא מוכרים אירועים בהם חיילי צה"ל ירו לעבר האנשים בשיירה. בדיקה יסודית של האירוע נמשכת", נכתב בהודעת צה"ל.

דובר צה"ל פרסם בשבוע שעבר תיעוד של חמושים פלסטינים יורים בסביבת אזרחים עזתים, כשעה לפני כניסה שיירת הסיוע ההומניטרי במרחב דרום זיתון. על פי משרד הבריאות בעזה, הכפוף לחמאס, באירוע נהרגו 20 עזתים וכ-150 נפצעו.

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי לא בוצע ירי של כוחות צה"ל לעבר שיירת הסיוע בכיכר כווית וכי צה"ל ממשיך בתחקור האירוע "תוך מאמץ עצים בהכנסת סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה, בזמן שמחבלי חמאס פוגעים בתושבי עזה ומפיצים שקרים במטרה להאשים את מדינת ישראל בכך".

מהתחקיר עלה כי חמושים פלסטינים ירו בקרבת אזרחים שהמתינו לשיירת הסיוע, והמשיכו לירות גם לאחר שהמשאיות הגיעו וההמון החל לבזוז אותן. זוהו גם אזרחים שנדרסו על ידי המשאיות. עוד נאמר בהודעת דובר צה"ל, כי ארגוני הטרור מפיצים שקרים כדי להלהיט את הרוחות ביום שישי הראשון של חודש רמדאן.

 

 

 

הפופולריים