פתיחת מעבר רפיח: הפגישה המשולשת שמתכננת ארצות הברית

פתיחת מעבר רפיח: הפגישה המשולשת שמתכננת ארצות הברית
ממשל ביידן רוצה לדון עם ישראל ומצרים על אבטחת הגבול בין רצועת עזה ומצרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משאיות נכנסות למעבר רפיח 21.10.23
צילום: ללא

בבית הלבן עובדים על פגישה משולשת בין נציגים רשמיים ממצרים, ישראל וארצות הברית, כדי לדון על פתיחה מחדש של מעבר רפיח. על פי הדיווח באתר "אקסיוס" האמריקני, בפגישה - אותה רוצים לקיים בשבוע הבא בקהיר, ידונו גם על דרכים לאבטחת הגבול בין מצרים ורצועת עזה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאחרונה דווח כי בעקבות לחץ אמריקני, במצרים נערכים לחדש את הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה דרך מעבר רפיח. לאחר כיבוש מעבר רפיח בידי כוחות צה"ל מצידו העזתי, המצרים החליטו להקפיא את הכנסת משאיות הסיוע מאל עריש במצרים לרצועת עזה, מהלך שגרר גם משבר קשה ביחסים שבין ישראל למצרים.

גורמי ביטחון בישראל ציינו כי במידה שהמצרים ירצו לפתוח את מעבר רפיח, ישראל לא תתנגד למהלך, ואף תהיה מוכנה להשיג את כוחות צה"ל מהמעבר, בהתאם לשיקולים מבצעיים ומדיניים. בצמרת הביטחונית מקיימים בימים האחרונים דיונים על האפשרות שגורמים אירופאים או אמריקניים יקבלו אחריות על ניהול מעבר רפיח מצידו העזתי ומספר חברות פרטיות כבר החלו לגשש בנושא.

בישראל מעריכים כי במידה שיימצא גורם שיהיה מוכן לנהל את המעבר, ישראל תפעל לאפשר את חזרתו לפעילות באופן מלא. בנוסף, במל"ל ובמשרד החוץ הגיבו בשבוע שעבר על החלטת בית הדין הבין לאומי לצדק בהאג, שלפיה על ישראל לעצור את הלחימה ברפיח - ישראל מתחייבת לשמור על מעבר רפיח פתוח, אך תמנע שליטה של חמאס בו. 

הפופולריים