פרשת בזק: דוד שרן והראל לוקר העידו ברשות ניירות ערך

דוד שרן והראל לוקר העידו ברשות ניירות ערך
מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר מסרו את גרסתם בתיק 4000
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הראל לוקר ודוד שרן
צילום: צילומים: יהודה חיים ונתי שוחט, פלאש 90

מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר הראל לוקר, מסרו אתמול (ראשון) עדות פתוחה ברשות ניירות ערך בפרשת בזק. אתמול נעצרו שבעה חשודים במסגרת התפתחות דרמטית בתיק 4000.

מה בדיוק הסיפור של תיק 4000? >>

בית משפט השלום בתל אביב דן אתמול בהארכות המעצר של חמישה מהמעורבים, בהם בכיר בבזק ואדם המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שחשודים בעבירות שוחד. מעצרם של הבכיר, של אשתו, של אדם המקורב לו ושל יועץ תקשורת לשעבר של ראש הממשלה הוארך בחמישה ימים . השופטת שניהלה את הדיון אמרה כי ״יש פה עליית מדרגה, הן בהיבט הרחב והן בנוגע לכל אחד מהמעורבים בפרט".


גם העורך לשעבר של אתר "וואלה", ינון מגל, העיד אתמול במשטרה במסגרת חקירת פרשת בזק, שעל חידושה פורסם בחדשות הערב בכאן 11. בין השאר, המשטרה בודקת אם ראש הממשלה נתניהו ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', גיבשו ביניהם עסקה שכללה קבלת הטבות רגולטוריות בתמורה להטיית הסיקור באתר "וואלה" שהיה בבעלותו של אלוביץ'. בכאן חדשות פורסם כי בכירים באתר ובסביבתו של נתניהו צפויים למסור אף הם עדות בפרשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש להתפתחויות המשמעותיות בתיק וקבע כי החקירה, שבבסיסה החשד שהיטיב עם מקורבו איש העסקים שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברה ושל "וואלה" - תסתיים בלא כלום. "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת", אמר נתניהו בתגובה, "מסע הציד התקשורתי נמשך במלא עוזו".

דב גיל-הר על הנעשה במסדרונות וואלה:


אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה יידרש לחקירה בפרשת בזק. בנוסף, לכאן חדשות נודע כי בידי המשטרה מאות התכתבויות מפלילות לכאורה בין מקורבי נתניהו לבכיר בוואלה! NEWS, המתארים על פי החשד את השיטה שבה פעלה הטיית הסיקור. כמו כן, נבדק אם שרה נתניהו העבירה מסרים דרך מקורבת לבעל השליטה בבזק ובוואלה, שאול אלוביץ', על מנת שזו תפעל למענה.


הפופולריים