הכת בירושלים: הצהרת תובע הוגשה נגד אהרן רמתי

הכת בירושלים: הצהרת תובע הוגשה נגד אהרן רמתי
בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בניהול הכת בחמישה ימים. ביום ראשון הוארך מעצרו של רמתי לאחר שהשופט קיבל את טענות המשטרה שישנן פעולות ברות שיבוש, שטרם בוצעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהרן רמתי, אהרון רמתי, כת, ירושלים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה הגישה היום (רביעי) הצהרת תובע נגד אהרן רמתי, החשוד בניהול כת בירושלים. כמו כן, בית המשפט נענה לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו בחמישה ימים. ביום ראשון הוארך מעצרו של רמתי לאחר שהשופט קיבל את טענות המשטרה שישנן פעולות ברות שיבוש, שטרם בוצעו.

בידוד, ניצול מיני ועבדות: כך פעלה הכת הירושלמית

פרקליטו של רמתי, עורך הדין שמעון קוקוש, מסר לכאן חדשות: "עצם הגשת הצהרת התובע מעידה על כך שהסתיימו פעולות החקירה ואין עילה להחזיק את מרשי במעצר. אני מקווה שבית המשפט יסכים היום לבקשתנו לשחרר את מר רמתי לחלופת מעצר (מעצר בית). הטענות שמרשי עלול לשבש את פעולות החקירה אינן תקפות עוד".

לפני כשלושה שבועות פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. המשטרה עימתה אותו עם חלק מההאזנות. האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.

בכאן רשת ב פורסם כי נגד רמתי הצטברו 15 תלונות של נשים. מאז נודע דבר מעצרו, הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.

רמתי חשוד שעמד בראש כת של עשרות נשים בירושלים וקיים יחסי מין עם בגירות תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב. רמתי יוצג בתחילה על ידי הסנגוריה הציבורית, וכעת מייצג אותו עורך הדין אפרים דמרי, שמסר כי רמתי מכחיש הכול ובסוף זה יתברר כלא כלום.

הפופולריים