האסון בנחל צפית: המכינה מחפשת מנכ"ל; "אסור להם להתעסק בחינוך"

אסון נחל צפית: ימים פתוחים וחיפוש מנכ"ל חדש
אימה של אחת ההרוגות באסון אמרה לכאן רשת ב כי למרות שמשרד החינוך אסר על מכינת בני ציון לפתוח את המכינה בשנת הלימודים הקרובה - הם מקיימים ימים פתוחים: "אסור להם בכלל לדבר עם בני נוער"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

"העמותה ממשיכה לנסות להכשיר את הקרקע - אם לא לשנה הבאה, לשנה שאחריה": כך סיפרה היום (שלישי) בכעס רותם בר שלום, אימה של אילן שנהרגה באסון מכינת בני ציון, לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. זאת לאחר שאתמול דווח כי העמותה מחפשת מנכ"ל חדש - על אף האיסור של משרד החינוך לפתוח את המכינה בשנת הלימודים הבאה.

האזינו לריאיון המלא עם אימה של אחת ההרוגות באסון מכינת בני ציון בכאן רשת ב

בר שלום סיפרה: "אנחנו מנסים לקדם ועדת חקירה בלתי תלויה. אף אחד לא לקח אחריות, גם משרד החינוך, גם משרד הביטחון - משרדים שהיו אמורים לפקח על המכינות האלה. לא רק שלא לוקחים אחריות הם גם מתנערים. אותה עמותה מאפשרת לעצמה להמשיך ולנסות להכין את הקרקע – אם לא בשנה הזו, אז בשנה הבאה – וזה משהו שאסור לתת לו לקרות".

לדברי בר שלום, "העמותה שהפעילה את מכינת בני ציון הרגה 10 ילדים על מזבח היהירות והזחיחות". נוסף על כך, טוענת בר שלום, כי האסון בבני ציון משקף סימפטום לבעיה גדולה יותר שחייבים לחקור: "אנחנו גילינו אחר כך עולם שהוא באמת מערב פרוע. כל מועצת המכינות נותנת את האפשרות, ואפילו מעודדת את התפיסה הזאת לזלזל בחיי אדם, זה מה שהביא לאסון. מבחינתי צריך לבדוק את כל המכינות ואת כל הגוף של מועצת המכינות ולבדוק מה רקוב שם".

לטענתה, לעמותה אין זכות להמשיך לעסוק בחינוך עד שלא תוקם ועדת חקירה בלתי תלויה: "משרד החינוך אמר להם שהם לא יכולים לפתוח מכינה והם בכל זאת ממשיכים, כי הם לא רואים אף אחד ממטר. העמותה יכולה לחלק ארוחות לנזקקים אם הם רוצים – אבל הם לא יכולים לחנך. אסור להם בכלל לדבר עם בני נוער ולהתעסק בחינוך. תבינו מה עשיתם – תורידו פורפיל, תעמוד בצד ותבקשו סליחה".

בר שלום מספרת כי לאחר ששמעה שהעמותה ממשיכה לקיים ימים פתוחים לבני נוער, היא הגיעה להפגין מול המכינה - וסולקה על ידי שוטרי יס"מ: "שלא ייגעו בחינוך עד שתהיה ועדת בדיקה בלתי תלויה. כשפנינו אליהם קיבלנו רק גב מנוכר ואובססיה להמשיך ולפעול איך שהם רוצים. הלכנו להפגין מול המכינה כי שמענו שיש ימים פתוחים – אני צועקת להורים 'אל תתנו לזה יד'. באנו לדבר עם מועמדים והזמינו לנו משטרה. נערים אמרו לי שהם קיבלו הוראה לא לדבר איתנו".

 

 

הפופולריים