אירוע לציון אסון נחל צפית
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"המנהיגות כשלה בהצבת ערכים": משפחות ההרוגים בנחל צפית באירוע לציון שנה לאסון

משרד ראש הממשלה הודיע כי עם כינון הממשלה יקדם את הקמת הוועדה. וועד המכינות הקדם צבאיות הודיע לראשי מכינת בני ציון כי בכוונתם להפסיק את המימון למכינה
לירן כוג'הינוף
24 באפריל 2019
21:10

"נכשלתם בידיעת הארץ - נכשלתם בלקיחת האחריות": כך אמרו הערב (רביעי) נציגי המשפחות השכולות באירוע לציון שנה לאסון בנחל צפית בכיכר הבימה בתל אביב. בכיכר נאספו כ־500 בני נוער לציון שנה לאסון שבו נהרגו תשע נערות ונער בטיול של מכינת בני ציון.

באירוע התקיימו מעגלי שיח עם בני המשפחות השכולות. המשפחות השכולות באסון "צפית" דורשות להקים ועדת חקירה ממלכתית לבירור נסיבות האסון. במשרד ראש הממשלה אומרים כי עם כינונה של הממשלה החדשה יקודמו ההליכים להקמת ועדת בדיקה.


במקביל להודעת משרד ראש הממשלה, ועד המכינות הקדם צבאיות הודיע לראשי מכינת בני ציון כי בכוונתם להפסיק את המימון של כ־300 אלף שקלים למכינה, עד סוף חודש מאי. זאת בעקבות החלטת משרד החינוך לא לאשר למכינה לפתוח את שנת הלימודים הבאה. משמעות ההחלטה: ייתכן שהמכינה תצטרך לסגור לחלוטין את פעילותה. המימון נועד למשכורות לעובדים. ההחלטה הסופית תלויה באישור של אסיפת המכינות הקדם צבאית.

מנכ"לית המכינה, שירה אטינגר, כתבה להורים בערב החג: "בשלב הזה לא ניתן לומר האם המכינה תוכל להיפתח שוב. החלטנו שלא לערער על החלטת משרד החינוך".