רעידת אדמה קטלנית במרוקו, היועמ"שית צפויה להגן על עמדת הממשלה | כותרות השבת

רעידת אדמה קטלנית במרוקו | כותרות השבת
מעל ל-1,000 הרוגים ברעידת האדמה במרוקו • היועמ"שית תגן על עמדת דרעי והממשלה בבג"ץ בעניין תלושי המזון • מכתבי התמיכה של כוכבי "מופע שנות ה-70" בדני מסטרסון • שרה נתניהו חשה ברע ואושפזה בביה"ח • לוחמי צה"ל השליכו רימון הלם בשכונת מגורים • חשש לפריצה מכוונת לטלפונים של ח"כים • הפרוייקט השאפתני של ארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כותרות השבת
צילום: .

אסון במרוקו: לפחות 1,037 הרוגים ברעידת אדמה בעוצמה 7

1,037 בני אדם נהרגו הלילה (שבת) ברעידת אדמה במרוקו ועוד 1,204 נפצעו, מתוכם 721 במצב קשה. כך על פי משרד הפנים המרוקני, שהוסיף כי המספרים צפויים לעלות משמעותית, בגלל שמרבית האיזור שנפגע הוא הררי, דבר שמקשה על מלאכת החילוץ. בנוסף, 34 ישראלים במרוקו מנותקי קשר, נכון לשעה זו, על פי משרד החוץ.

צילום: באדיבות עמותת איילים

לידיעה המלאה

שרה נתניהו חשה ברע ואושפזה בבית חולים

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, שוחררה אתמול מבית החולים הדסה עין כרם לאחר שחשה לא בטוב במהלך ביקור עם בעלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בקפריסין. שרה החלה להרגיש לא טוב ביום השני לשהותם של הזוג בקפריסין, והמשיכה לחוש כך גם לאחר חזרתם לישראל בחמישי בלילה.

לידיעה המלאה

מכתבי התמיכה של כוכבי "מופע שנות ה-70" בדני מסטרסון נחשפו

יממה לאחר שבית המשפט העליון בלוס אנג'לס גזר על השחקן האמריקני דני מסטרסון 30 שנות מאסר בעקבות הרשעתו בשני מקרי אונס, אתר "וראייטי" חשף הלילה מכתבים שכתבו חבריו לסדרה "מופע שנות ה-70" לשופטת בית המשפט בתקווה שתקל את עונשו.

צילום: גטי אימג'ס

לידיעה המלאה

סקר כאן חדשות: 76% חושבים שהמצב של ישראל השתנה לרעה

סקר כאן חדשות שפורסם אתמול העלה כי 76% מהנשאלים סבורים שהמצב הכללי של מדינת ישראל השתנה לרעה בשנה החולפת, בעוד 6% בלבד מאמינים שהוא השתנה לטובה. 12% חושבים שהוא לא השתנה ונותר כפי שהיה. בקרב מצביעי האופוזיציה בישראל 93% השיבו שהמצב השתנה לרעה, ומבין מצביעי הקואליציה, 61% סבורים כך. 

לתוצאות הסקר המלאות

חשש לפריצה מכוונת לטלפונים של חברי כנסת

מספר חברי כנסת מיש עתיד ומחד"ש-תע"ל נותקו מיישומון הווטסאפ היום. כעבור מספר שעות הטלפונים שלהם שבו לפעילות, אך נבדק החשש כי מדובר בגל פריצות מכוון על ידי מערך הסייבר הלאומי.  בתוך כך, הטלפון של יו"ר האופוזציה יאיר לפיד, נבדק בידי השב"כ. 

לידיעה המלאה

היועמ"שית צפויה להגן על עמדת דרעי והממשלה בבג"ץ

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, צפויה להגן על עמדת יו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, והממשלה בעניין חלוקת תלושי המזון. כפי שפורסם אמש בחדשות שישי בכאן 11, בשבוע הבא צפויה התנגשות נוספת בין המערכת הפוליטית ולמערכת המשפטית, כשבהרב-מיארה תגן על מתווה הממשלה בבג"ץ, שגם תוקן בהתאם לשיח עם היועץ המשפטי. 

לידיעה המלאה

מערכת מסילות רכבת ונתיבי סחר: הפרוייקט השאפתני של ארה"ב שיחבר בין ישראל, הודו וסעודיה

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן אישר היום את דבר החתימה על מזכר הבנות להקמת נתיב הסחר הכלכלי שיכלול את הודו, אירופה והמזרח התיכון. בתקשורת הסעודית ציטטו את דבריו של בן סלמאן בפסגת ה-G20 בניו דלהי לפיהם הפרויקט החדש יכלול צנרות להולכת חשמל, מימן, והכי חשוב –מסילות רכבת. לדבריו, כל אלו יתרמו לביטחון האנרגטי הבינלאומי. מוקדם יותר, ארה"ב ובעלות בריתה הודיעו על התוכניות להקים את אותן מסילות רכבת ונתיב סחר שיקשר בין הודו, המזרח התיכון ואירופה. נשיא ארה"ב ביידן מצידו הדגיש את חשיבות הפרויקט הזה.

לידיעה המלאה

בניגוד להנחיות: לוחמי צה"ל נכנסו לכפר קאסם והשליכו רימון הלם בשכונת מגורים

לוחמי צה"ל נכנסו הלילה לכפר קאסם והשליכו רימון הלם בשכונת מגורים. זאת, במהלך מרדף אחר שוהים בלתי חוקיים פלסטיניים אשר הצליחו לחדור לתחומי הקו הירוק דרך גדר קו התפר באזור השומרון. בתחקיר ראשוני שנעשה על ידי צה"ל, טענו הלוחמים כי השליכו את הרימון מכיוון שחשו מאוימים לאחר שהוקפו על ידי מספר תושבים שאחד מהם היה חמוש באלה. 

לידיעה המלאה

גלנט: לקיים פסיקת בג"ץ, והימין - במסלול התנגשות

ארבעה ימים לפני הדיון בבג"ץ בנושא ביטול עילת הסבירות, ולקראת הדיונים בנושא הנבצרות - השר היחיד בממשלה שמרגיש שיש לקיים כל פסיקה של בג"ץ הוא שר הביטחון יואב גלנט. כך פורסם היום אמש בחדשות שישי בכאן 11. זה בסיומו של שבוע שבו שרים בכירים בליכוד ובקואליציה תקפו את בג"ץ ואת היועצת המשפטית לממשלה.

לידיעה המלאה

הפופולריים