סיפורה של בת ה-9

"היה לה חלום חוזר שבו הייתה בורחת מחמאס ורצה לבארי": אמילי הנד בריאיון

"היה לה חלום שבו הייתה בורחת לבארי": אמילי הנד בריאיון
בת ה-9 ששוחררה משבי חמאס לאחר 50 ימים, בריאיון עם טלי מורנו בתוכנית חדשות השבת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמילי הנד ואביה ריאיון
צילום: ללא

אמילי הנד בת ה-9 ששוחררה מעזה לאחר 50 ימים בשבי חמאס, מנסה להסתגל לחיים החדשים שלה. בריאיון בחדשות השבת שפורסם הערב (שבת) בכאן 11, היא ואביה תומאס מספרים על ההתמודדות עם הטראומה, ועל הדאגה לחטופים שנשארו מאחור. "היא במצב טוב, משתקמת ומחלימה - שאר האנשים שסביבה שבורים עכשיו", סיפר תומאס. "היה לה חלום חוזר שבו הייתה בורחת מחמאס ורצה לבארי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
> רשימת החטופים המלאה

אבא של אמילי כמעט איבד תקווה שתשוחרר מהשבי, והיה מלא ברגשות אשם: "חשבנו שהיא איננה לעד. זה נס, פשוט נס - אבל זה לווה בהרבה רגשות אשם ביחס לשאר החטופים. צריך פשוט להמשיך הלאה. אנחנו מתפללים שגם הם יצאו משם. אני יודע שזה קשה, אבל השחרור של אמילי זו ההוכחה שזה יכול לקרות. היא אמרה לי 'חשבתי שאתה מת' בגלל שבדרך החוצה היא ראתה חברי קיבוץ מתים, ואת חלקם נלקחים לעזה". 

"יש לה מילות קוד לטרוריסטים" (צילום: כאן 11)

תומאס סיפר על מילות הקוד שאמילי נתנה למילים כחלק מההתמודדות עם הטראומה, ועל הסיוטים שהיא חולמת בלילות. "בהתחלה צפיתי בה ישנה, ואם הייתה מעקמת את פניה - הייתי יודע שהיא חולמת חלום רע ומעיר אותה. ייקח לה עוד הרבה זמן להתגבר. יש לה מילות קוד לטרוריסטים: זיתים זה מחבלים, ערבית - במבית; כל מאכל שהיא לא אוהבת היא מקודדת את המילה".

(צילום: כאן 11)

בריאיון לתוכנית של העיתונאי האמריקני המוכר פירס מורגן, שנערך לפני חודש, סיפר תומאס על השיקום שעוברת אמילי לאחר שחרורה מהשבי ועל השיפור שחל במצבה. לדבריו, עוצמת הדיבור של אמילי שבה לרמה רגילה - היא אוכלת "כמו סוס", והיא ישנה היטב. בריאיון, סיפר תומאס על הרגע שבו נודע לו על כך שאמילי עדיין בחיים:"זה הרגיש כמו חבטה בבטן שנתן מתאגרף מקצועי". על הרגע הקשה שבו בישר לאמילי על רצח אימה, סיפר כי היא התייפחה והתכנסה לתוך עצמה מתחת לשמיכה, ולא נתנה לו לנחם אותה.

אמילי תושבת קיבוץ בארי, שנחטפה ב-7 באוקטובר יחד עם חברתה הילה רותם-שושני ואימה המאמצת, נרקיס, שנרצחה. לאביה תומס הנד נאמר כי בתו אמילי נרצחה, אך כחודש לאחר הטבח, המשפחה עודכנה כי היא עדיין בחיים - ומוחזקת בידי חמאס. בזמן שהייתה מוחזקת בשבי, חגגה אמילי את יום הולדתה התשיעי. ברחבי העולם חגגו ביחד איתה - וייחלו לשובה הביתה.

הפופולריים