הרב הראשי: אם יכריחו אותנו להתגייס - ניסע כולנו לחו"ל

הרב הראשי: אם יכריחו אותנו להתגייס - ניסע כולנו לחו"ל
הרב יצחק יוסף אמר בשיעור השבועי: "כל החילונים האלה שלא מבינים, הם צריכים להבין שבלי התורה הכוללים והישיבות לא הייתה הצלחה לצבא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד כהן, פלאש 90, אייל מרגולין
צילום: דוד כהן, פלאש 90, אייל מרגולין

הרב הראשי לישראל (הספרדי) יצחק יוסף, אמר היום (שבת) בשיעור התורה השבועי: "שבט לוי פטור מהצבא, לא לוקחים אותם בשום פנים ואופן, יהיה מה שיהיה. אם יכריחו אותנו ללכת לצבא, ניסע כולנו לחוץ לארץ! נקנה כרטיסים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד הוסיף הרב: "כל החילונים האלה שלא מבינים, הם צריכים להבין שבלי התורה, הכוללים והישיבות לא הייתה הצלחה לצבא. הצלחת הצבא זה רק בזכות בני התורה!".

השר סמוטריץ' צייץ בתגובה את תמונת בן דודו שנפל היום בעזה, עמישר בן דוד, והתייחס לדבריו של הרב: "‏נלחם על הגנת המולדת. ‏נפל על קידוש השם, העם והארץ. ‏אמירות אחרות מנוגדות לתורה, מכאיבות ומוסיפות בלב פצע על פצע, אני מקווה שמי שאמר אותן ישכיל להבין את טעותו, לחזור בו ולהתנצל". השר בן גביר התייחס: "אנחנו לא מאמינים בכפיה על ציבור חרדי להתגייס והדברים צריכים להיות מתוך הבנה ואהבה. אפשר לפתור הרבה מהמחלוקת דרך גיוס מותאם למשטרה ולמשמר הלאומי. לעולם לא נעזוב את ארצנו הקדושה!"

השר בני גנץ ביקר את דברי הרב: "דברי הרב יוסף הם פגיעה ערכית במדינה ובחברה הישראלית. כולם צריכים לקחת חלק בזכות הקדושה לשרת ולהילחם על מדינתנו, במיוחד בשעה קשה זו. גם אחינו החרדים". ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף גם הוא בחריפות: דברי הרב הם חרפה ועלבון ללוחמי צה"ל המחרפים נפשם להגנת המדינה. הרב יוסף הוא עובד מדינה, עם משכורת מהמדינה, הוא לא יכול לאיים עליה. מי שישתמט מצה"ל, לא יקבל אגורה ממדינת ישראל". 

שר הביטחון גלנט קיים לפני כשבוע הצהרה בנושא הגיוס לצה"ל ובה קרא לשוויון בנטל השירות בצבא: "כעת, במלחמה, כשגובר הנטל על המשרתים, המלחמה הוכיחה - כולם חייבים להיכנס תחת האלונקה", אמר. הוא הודיע כי לא יגיש את חוק הגיוס ללא הסכמת כל הקואליציה: "כל חוק גיוס שיהיה מוסכם על כל מפלגות ממשלת החירום יהיה מקובל עליי, אבל ללא הסכמות כלל חלקי הקואליציה - מערכת הביטחון בראשותי לא תגיש את החוק".

 

 

הפופולריים