המפכ"ל המיועד ועבירות הבנייה במטה יהודה: "המשטרה לקחה את התיק לפני 9 שנים"

המפכ"ל המיועד ועבירות הבנייה: "המשטרה לקחה את התיק"
מועצת מטה יהודה על עבירת הבנייה של המפכ"ל המיועד אבשלום פלד: "תיק החקירה של הועדה המקומית נגד עבירות הבנייה של משפחת פלד נלקח על ידי גורמי המשטרה - ומעולם לא הוחזר לוועדה המקומית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצב אבשלום פלד מפכ"ל המשטרה הבא
צילום: -

מועצת מטה יהודה התייחסה היום (שלישי) לחשד שנחקר לפני 9 שנים לפיו המפכ"ל המיועד, ניצב אבשלום פלד, ביצע עבירת בנייה בביתו באחד מישובי המועצה. בהודעתם נכתב: "מאז פרשת ראש המועצה לשעבר משה דדון בשנת 2015, תיק החקירה של הועדה המקומית כנגד עבירות הבנייה של משפחת פלד נלקח על ידי גורמי המשטרה - ומעולם לא הוחזר לוועדה המקומית במטה יהודה". ככל הנראה מדובר באנשי המחלקה לחקירות שוטרים שלקחו את התיק, במסגרת החקירה שניהלו נגד פלד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בשנת 2015 נוהלה במח"ש חקירה בחשד כי פלד ביקש מראש מועצת מטה יהודה דאז להכשיר עבירות בנייה שביצע בביתו. התיק במח"ש נסגר בהמלצה לא למנות את פלד, שהיה אז ניצב משנה, לתפקיד ניצב, אך המפכ"ל דאז אלשיך בחר להעלותו בדרגה בכל זאת.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע אתמול על ניצב אבשלום פלד כמועמדו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. פלד ממלא בימים אלה את תפקיד סגן המפכ"ל. המינוי יעלה לוועדה למינוי בכירים ולאישור הממשלה. פלד מועמד למפכ"לות למרות שלא כיהן כמפקד מחוז אלא כסמפכ"ל וכראש אגף הדרכה. המפכ"ל המיועד אבשלום פלד אמר למקורביו לאחר הודעת השר בן גביר: "אני חש נרגש מעצם הבחירה ובו זמנית מבין את גודל האחריות". 

קצינים בכירים אמרו בתגובה כי "משמעותו של המינוי הוא שבן גביר מינה את עצמו כמפכ"ל". כמחצית מסגל הפיקוד במשטרה צפוי לפרוש מתפקידו אחרי הודעתו של השר איתמר בן גביר, ובראשם מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן - כך פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11. ניצב תורג'מן מתכוון לסיים את כהונתו בחודשים הקרובים ולפרוש מהמשטרה. רוב הקצינים הבכירים ימתינו לאישור סופי של המינוי לפני שיפרשו.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר באירועים שנבחנו ונטחנו עד דק עוד טרם קודם הקצין לדרגת ניצב לפני 8 שנים, מאז ועד היום כיהן ניצב פלד כראש אגף ההדרכה וסגן המפקח הכללי. מדובר בקצין משטרה עתיר זכויות שמילא שורה ארוכה של תפקידי פיקוד בהצלחה רבה למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

 

הפופולריים