התאחדות הסטודנטים מקדמת חוק: מרצה שהתבטא נגד ישראל - יפוטר

התאחדות הסטודנטים מקדמת: מרצה שהתבטא נגד ישראל - יפוטר
המוסדות יחויבו לא לשלם פיצויי פיטורים למרצים שיפוטרו אם התבטאו או פעלו לשלילת קיום ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסיתו לגזענות, אלימות או טרור או תמכו בטרור נגד ישראל. אם המוסדות לא יקיימו את החוק, יו"ר המל"ג יוכל להפחית את תקציביהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופ' נדירה שלהוב קיבורקיאן בדיון בהארכת מעצרה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

התאחדות הסטודנטים מקדמת חוק שיאפשר לפטר מרצה או איש אקדמיה שהתבטא נגד ישראל וצה"ל, או לשלול ממנו את הקביעות במוסד שבו הוא מועסק. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. לפי הצעת החוק, "המוסדות האקדמיים יחויבו לפטר באופן מיידי מרצה, איש הוראה או חוקר המתבטא או פועל באופן הכולל - שלילת קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסתה לגזענות, אלימות או טרור ו/או תמיכה במאבק מזוין או מעשה טרור נגד ישראל".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כמו כן, "המוסדות יחויבו לא לשלם פיצויי פיטורים למרצים שפוטרו מהסיבות הללו, לשלול תארים אקדמיים, תקציבי מחקר ושיתופי פעולה ממרצים שפוטרו בשל התבטאויות או פעילות כאמור". אם המוסדות לא יקיימו את ההוראות האלו, יו"ר המועצה להשכלה גבוהה יפחית את תקציביהם. ההערכה היא שרוב המפלגות, פרט למפלגת העבודה והמפלגות הערביות, יתמכו בחוק.

הצעת החוק מגיעה בעיקר אחרי התבטאויותיה של פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, מרצה באוניברסיטה העברית. שלהוב-קיבורקיאן אמרה כי "ישראל היא מכונת השמדה שאסור להאמין לשקרים שלה" והכחישה את מעשי מחבלי הנוח'בה ב-7 באוקטובר. היא הושעתה תחילה מעבודתה באוניברסיטה, אך לאחר שהתנצלה בפני רקטור האוניברסיטה והבהירה כי אכן היו מקרי אונס של ישראלים בעוטף עזה, השעייתה בוטלה. ראש אגף החקירות במשטרה פנה לפרקליטות בבקשה שתאשר חקירה פלילית נגדה בחשד להסתה.

הפופולריים