מארב מתוכנן

תחקיר התקרית בג׳נין: המטענים שקלו יותר מ-40 קילו

תחקיר התקרית בג׳נין: המטענים שקלו יותר מ-40 קילו
מהתחקיר שביצעו בצה"ל עולה כי המטענים הוטמנו בעומק של כמטר וחצי מתחת לקרקע ולכן לא נוטרלו על ידי הכלים הכבדים שפתחו את הציר. שניות ספורות אחרי שכוח החילוץ ירד מכלי הרכב הממוגנים כדי לטפל בפצועים הופעל המטען השני על הכוח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון סאקאג'יו
אלון סאקאג'יו צילום: שלום בר

מהתחקיר הצה"לי של התקרית שבה נפל הלילה סרן אלון סאקאג'יו בג'נין עולה כי המטענים הוטמנו עמוק באדמה, כמטר וחצי בתוך הקרקע - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. על כן, למרות שעל הציר עברו D9 ושופל, המטענים לא התפוצצו במסגרת פתיחת הציר, אלא רק כאשר הופעלו מרחוק על ידי המחבלים.

 

מפרטים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי מדובר במטענים במשקל של בין 40 ל-50 קילוגרמים, שיוצרו בשטחים בייצור עצמי. לו המטענים היו מכילים חומר תקני, האירוע היה מסתיים עם תוצאות חמורות הרבה יותר. זו גם הסיבה לכך שבצה"ל פועלים בחודשים האחרונים לסכל הברחות של חומרי נפץ תקניים מאיראן ועיראק דרך ירדן לשטחי יהודה ושומרון. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בצה"ל מעריכים שהאירוע הלילה היה תוצאה של מארב מתוכנן, מאחר ששניות ספורות אחרי שכוח החילוץ מסיירת חרוב ירד מכלי הרכב הממוגנים לטפל בפצועים ברכב ה"פנתר" שעלה ראשון על המטען, הופעל המטען השני על הכוח. מכך עולה כי מחבלים תצפתו על המקום והפעילו את המטען אחרי שהחיילים ירדו מהרכבים וכבר לא היו מוגנים. 

הפופולריים