עימות בדיון על הלימודים בבתיה"ס במזרח ירושלים

עימות בדיון על הלימודים בבתיה"ס במזרח ירושלים

ח"כ כסיף בוועדת החינוך: "אני וחבריי לא מכירים בזכות של ישראל לקבוע תכני חינוך במזרח העיר. נניח שמורה אחד או אחרים סרחו בצורה כזו או אחרת". ח"כ בן גביר השיב לו: "הוא רצח. אתה פשוט אויב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר כסיף, איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות התפתח היום (שני) בין חברי הכנסת איתמר בן גביר ועופר כסיף, בדיון בוועדת החינוך על תוכנית הלימודים בבתי ספר במזרח בירושלים. הדיון מתקיים בעקבות הפיגוע בעיר העתיקה בשבוע שעבר, שבוצע על ידי מחבל ששימש כמורה במזרח העיר.

"ירושלים המזרחית הפלסטינית היא תחת כיבוש, אני וחבריי לא מכירים בזכות של ישראל לקבוע תכני חינוך שם", טען כסיף בדיון. "נניח שמורה אחד או אחרים סרחו בצורה כזו או אחרת". בן גביר השיב לו: "נניח שמורה סרח? הוא רצח. הוא רצח יהודי. האדם הזה (כסיף, ז"ק) הוא פשוט אויב". כסיף ענה: "גאה להיות אויב שלך ואמשיך להיות אויב כזה". 

בדיון עדכנו אנשי משרד החינוך ש-80% מהתלמידים במזרח ירושלים לומדים את תכנית הלימודים הפלסטינית. עוד עלה שכ-20 אלף תלמידים במזרח ירושלים לומדים בבתי ספר ללא רישיון – דבר שמהווה עבירה פלילית. לטענת משרד החינוך, המשטרה היא זו שאחראית לאכוף את החוק באותם המקרים.

נציג משרד החינוך אמר בדיון שמפקח של המשרד ביקר בבית הספר שבו לימד המחבל לאחר הפיגוע, יחד עם פסיכולוגית מטעם העירייה. הוא ציין שמתקיים תחקיר משותף על האירוע של משרד החינוך ועיריית ירושלים. 

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות שבמערכת הביטחון בוחנים אפשרות לערוך תחקיר ביטחוני למורים ממזרח ירושלים שירצו לעבוד בבית ספר עירוני. הדיונים בנושא מתקיימים בין מערכת הביטחון, שב״כ ומערכת החינוך. במכתב שהשאיר המחבל פאדי אבו שחידם לתלמידיו לאחר הפיגוע נכתב: "המשיכו בדת האלוהים עד שתפגשו אותו. אני מבקש מכם לעמוד איתן ולהמשיך בדרך הזו, דרך הנביאים. מבקש מאלוהים לקבל אותי ואת מאמציי".

הפופולריים