לפיד בישיבה סגורה: "סתם התלבשו על אלעזר שטרן"

לפיד בישיבה סגורה: "סתם התלבשו על אלעזר שטרן"

יו"ר יש עתיד: "לא הייתי מהסס לפעול אם היה בזה משהו" • כפי שפורסם בכאן חדשות: אדלשטיין מתכוון לרוץ לראשות הליכוד נגד נתניהו • המכשול הבא בקואליציה: חוק הקנאביס שוב יעלה להצבעה • "מעבירים תקציב, לא משנה כמה תצעקו": מהומה במליאה בזמן נאום בנט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ואלעזר שטרן 2015
צילום: צילום: בן קלמר, פלאש 90

ההסתבכות של שטרן: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בישיבה סגורה כי "המסקנה שלי - סתם התלבשו על אלעזר שטרן" - כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב. עוד הוא הוסיף: "אני הכי קיצוני בענייני הטרדות, כשהיה צריך נקטתי עמדה. לא הייתי מהסס לפעול אם היה באמת משהו". 

השר שטרן עדיין זוכה לתמיכתו של לפיד במועמדות לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. כבר השבוע הוא אמור להתייצב בפני הוועדה שתבחר את היו"ר הבא. בישיבת הסיעה של יש עתיד שהתקיימה היום, שטרן אמר שלא גרס תלונות על הטרדה מינית. שר המודיעין התייחס לעדות שהובאה ב"צינור", מפי חיילת ששירתה תחת פיקודו, וסיפרה שאיים עליה שלא תתלונן על נגד שהטריד אותה. הוא הבטיח לחברי סיעתו: "מעולם לא אמרתי לאף אישה שלא תתלונן". 

הבוקר פורסם בכאן חדשות שיו"ר יש עתיד שוחח עם שר המודיעין ממפלגתו, שהבהיר לו כי לא גרס תלונות על הטרדות מיניות, אלא רק "תלונות שקצינים הגישו אחד על השני במהלך מאבק על תפקידים". לפיד מסר: "אם שטרן היה אומר שהוא גרס תלונות על הטרדה מינית, היינו נפרדים ממנו עוד באותו יום".

שטרן עלה אתמול לכותרות כשאמר בריאיון לרדיו 103FM כי נהג לגרוס תלונות אנונימיות כשהיה ראש אכ"א. בריאיון לחדשות הערב אתמול הוא טען שלא גרס תלונות על הטרדות מיניות. "מי שמכיר אותי יודע שבחיים לא פגעתי בנשים, לא באמירות ולא במעשים וגם לא תחת פיקודי", הוא אמר.

כפי שפורסם בכאן חדשות: אדלשטיין ירוץ לראשות הליכוד 

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות: בכיר הליכוד יולי אדלשטיין הודיע הערב באופן פומבי שיתמודד נגד נתניהו על ראשות הליכוד. בראיון לחדשות 12 הוא אמר שאפשר להחליף את נתניהו גם בכנסת הזאת. 

בחודש יוני האחרון פורסם בכאן חדשות שאדלשטיין מתכנן להתמודד נגד נתניהו, בשיחות סגורות צוטט בכיר הליכוד טוען שראש הממשלה לשעבר ״חוסם שלטון״, ולדבריו הופתע לטובה מהתגובות שקיבל על הכוונה להחליף אותו.

מסביבת נתניהו נמסר: "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית. בנימין נתניהו נבחר שוב לראשות הליכוד ברוב עצום של 72.5% רק לפני פחות משנתיים. כל מי שמעוניין להתמודד על ההנהגה מוזמן לעשות זאת בפריימריז".

המכשול הבא בקואליציה: חוק הקנאביס שוב יעלה להצבעה

לקראת עימות נוסף בקואליציה: חברת הכנסת שרן השכל מתקווה חדשה מתכוונת להעלות את חוק הקנאביס להצבעה - בניגוד לדעתה של רע״ם. מדובר בחוק שונה מזה שנפל לפני כחודשיים, כשהשכל העלתה אותו במפתיע ובניגוד לעמדת מפלגתו של מנסור עבאס, שהצביעה נגדו מסיבות הלכתיות.

החוק, לפי חברת הכנסת השכל, עוסק רק בענייני קנאביס רפואי. מקור ברע״ם אמר לכאן חדשות: ״החוק הרבה מעבר לרפואי. אם הוא יעלה להצבעה כפי שאושר בוועדת השרים לענייני חקיקה - נצביע נגד״.

"לא משנה כמה תצעקו": מהומה במליאה בנאום בנט

ראש הממשלה נפתלי בנט התייצב היום לדיון 40 חתימות במליאת הכנסת. בנט נדרש להשיב לטענת חבר הכנסת אורי מקלב מהאופוזיציה כי תקציב המדינה 2021-2020 יגרור עליית מיסים, מה שייפגע בשכבות החלשות. זו הפעם השלישית בה נכפה על בנט להתייצב לדיון כזה מאז נכנס לתפקיד ראש הממשלה.

בנאומו אמר ראש הממשלה כי "הנושא הרשמי של הדיון הזה הוא תקציב אנטי חברתי כביכול. אנחנו כולם יודעים שבנאומים כאלה אין באמת משמעות ספציפית לכותרת. אבל אני חייב להודות שכשראיתי את הנושא לא יכולתי שלא לגחך. אין גבול לחוסר המודעות העצמית שלכם". ברקע הצעקות אמר בנט: "אנחנו מעבירים תקציב, לא משנה כמה תצעקו".

בנט הוסיף: "הממשלה הנוכחית, מכיוון שהיא משוחררת מרוב הכבלים הקואליציוניים האינטרסנטיים שעטפו אתכם, העבירה כבר בקריאה ראשונה את התקציב הכי חברתי שהיה פה שנים. עוד לפני שאפרט את תוכן התקציב שאני מאוד גאה בו, אני רוצה להדגיש אנחנו מעבירים תקציב - משהו שלא קרה במדינת ישראל, שימו לב, מאז חודש מארס 2018".

חברי הכנסת דודי אמסלם ומשה אבוטבול הוצאו מהמליאה. אבוטבול קרא קריאות ביניים: "ראש הממשלה שקרן" ואמסלם התווכח בצעקות עם יו"ר הכנסת מיקי לוי. אמסלם הטיח ביו"ר: "אתה בריון". לוי הגיב לו: "תתבייש. צא ואל תחזור עד שאתן לך אישור". לאחר מכן גם חבר הכנסת שלמה קרעי הוצא לאחר שקרא לעבר בנט: "לאלי אבידר יש יותר השפעה בממשלה ממך". גם חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן הוצאה.

לאחר שהרוחות נרגעו, בנט המשיך את נאומו. "אובדן השליטה של המדינה במבצע שומר החומות ואז גל מעשי הרצח והאלימות ברחובות חייבה את כולנו להתעשת. זו הזנחה מרובת שנים. מינינו פרויקטור", אמר ראש הממשלה, והמשיך: "גם באיראן לא היה טיפול כמו שצריך וגם את זה אתם יודעים וההיסטוריה יודעת. אולי כואב לכם שהראינו איך יוצאים מגל קורונה בלי ההתמכרות הזאת לבידודים. כולכם אמרתם שזה מוביל לסגר - אבל לא היה סגר".

נתניהו על דוכן המליאה

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו תקף את בנט: "הוא אולי ראש ממשלה בתואר אבל הוא לא ראש ממשלה אמיתי. זה לא חמוד, זה פתטי". נתניהו הוסיף כי "אין לבנט מנדט, אזרחי ישראל אומרים את זה בבירור. יש סיבה שהציבור מרגיש שהכול פייק, כל אחד עושה מה שהוא רוצה. שרי הממשלה לא סופרים את בנט".

ראש הממשלה ביקש להשיב לדברי נתניהו, ואמר: "שקר שחוזרים עליו אין ספור פעמים לא הופך לאמת". בנט הראה מכתב של נתניהו שכתב לשר הבריאות ביולי: ״אני סבור שיש להקדים את מתן החיסון השלישי לאוכלוסייה הבוגרת כבר בחודש אוגוסט״. בנט אמר כי "אנחנו התחלנו לחסן ב-29 ביולי, תודה".

נתניהו השיב לבנט: "שמתם לב לדבר מעניין? בנט ציטט מכתב שלי למשרד הבריאות. ביולי הוא אמר. המכתב היה בתחילת יולי, אבל תוך כמה ימים היה ברור שהמגפה טסה למעלה, אמרתי שהחיסון השלישי נגד קורונה חייב להיות בידינו עכשיו. חיכיתם שלושה שבועות. אי אפשר לרמות. אתה (בנט) כבר לא מרמה טוב".

הפופולריים