עוד עימות בדרך: מתיחות בממשלה סביב "חוק עכו"

עוד עימות בדרך: מתיחות בממשלה סביב "חוק עכו"

בכחול לבן מבהירים שאם החוק יעלה להצבעה ללא אישור ועדת שרים לחקיקה, הם יעלו חוק משלהם ללא תיאום עם הליכוד. ביום רביעי צפוי עימות נוסף בין הליכוד לכחול לבן סביב היוזמה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים ושל הפרקליטות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ומיקי זוהר
צילום: צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

לקראת העימות הצפוי בין הליכוד לכחול לבן ביום רביעי סביב היוזמה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים ושל הפרקליטות, שוב מתיחות בין המפלגות - הפעם סביב הצעת חוק שנקראת "חוק עכו". כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הצעת החוק מבקשת להשוות את הטבות המס של עכו לנהריה, כדי למנוע הגירה מעכו לנהריה.

בכחול לבן מבהירים שאם החוק, שיזמה חברת הכנסת מיכל שיר מהליכוד, יעלה להצבעה ללא אישור ועדת שרים לחקיקה, הם יעלו חוק משלהם ללא תיאום עם הליכוד. בליכוד רצו להעלות כבר בשבוע שעבר את הצעת החוק להצבעה בקריאה ראשונה, אלא שבכחול לבן הבהירו שהם אמנם תומכים בחוק, אבל הוא לא אושר בוועדת שרים לחקיקה ולכן לא ניתן להצביע עליו בכנסת - וכך נדחתה ההצבעה.

ביום שלישי האחרון התכנסה הממשלה לראשונה מזה כחודש. במרכז הדיון עמדה החלוקה של 11 מיליארד השקלים שנוספו לתקציבם של משרדי הממשלה, במסגרת הצעת הפשרה של חבר הכנסת צבי האוזר. גם במקרה הזה נרשמו חילוקי דעות בין שרי הליכוד לעמיתיהם מכחול לבן ובסוף ההצעה אושרה יום למחרת.

הפופולריים