סקר כאן חדשות: גוש הימין מתחזק, הליכוד מובילה

סקר כאן חדשות: גוש הימין מתחזק, הליכוד מובילה
הליכוד שומרת על פער של מנדט על כחול לבן - 35 מול 34. המפלגה של נתניהו התחזקה גם על חשבון ליברמן שקיבל רק 6 מנדטים • ההתאמה לראשות הממשלה: 45% לנתניהו, 34% לגנץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ארבעה ימים לבחירות: גוש הימין עולה ל-58 מנדטים לעומת 56 של גוש המרכז-שמאל עם הרשימה המשותפת. כך עולה מסקר שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מפלגת הליכוד שומרת על פער של מנדט אחד על כחול לבן ביחס לסקר הקודם, ונוסף על כך, שתי המפלגות מגדילות את כוחן. הליכוד קיבלה בסקר 35 מנדטים וכחול לבן עם 34.


ההתחזקות של הימין באה בחלקה לאחר הכרעה של אנשים שהתלבטו. הליכוד התחזקה גם על חשבון ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, שקיבלה בסקר רק שישה מנדטים - מנדט אחד פחות מבסקר שנערך ביום שלישי. גם העבודה-גשר-מרצ של עמיר פרץ נחלשה וחזרה לשמונה מנדטים. בסך הכל אחוז המתלבטים מכלל המצביעים עומד על 7% והפער בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ בהתאמה לראשות הממשלה עדיין עומד על מספר דו ספרתי - 45% לנתניהו ו-34% לגנץ.

איך יוצאים מהלופ? שלושה תרחישים שיכולים להציל אותנו מבחירות רביעיות

עוד במפת המנדטים: הרשימה המשותפת שוב מקבלת 14 מנדטים, ש"ס שומרת על כוחה עם שמונה מושבים ויהדות התורה מתחזקת למספר דומה מהסקר שנערך ביום שלישי. ימינה מתחזקת מעט לשבעה מנדטים. עוצמה יהודית שוב לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 1.6% מהקולות - 0.3% פחות מבסקר הקודם.

השבוע עלו טענות כי התפרצות נגיף קורונה תפגע ביום של הבחירות. מהסקר עולה כי אין חשש משמעותי של המצביעים להגיע לקלפי בצל התפשטות הנגיף. יש לציין כי הסקר נערך טרם הפרסום על חולה ראשון מהווירוס. 

הפופולריים