יאיר גולן ל"השבוע": פרץ מייצג דעות שוליים שנכנסו לשיח

יאיר גולן: פרץ מייצג דעות שוליים שנכנסו לשיח

מספר 2 במפלגתו החדשה של אהוד ברק התייחס לסערת טיפולי ההמרה: "הרב רפי עצמו הוא איש מתון ואוהב אדם". על פרשת אפשטין - "זו עלילה מבית מדרשו של נתניהו, זה נעשה גם כלפיי בעת התמודדותי לרמטכ"ל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר גולן
צילום: בלי

יאיר גולן, מספר 2 במפלגתו החדשה של אהוד ברק - ישראל דמוקרטית, התייחס הערב (שישי) לסערת טיפולי ההמרה שעורר שר החינוך רפי פרץ. "הרב רפי עצמו הוא איש מתון ואוהב אדם, הבעיה שהוא מייצג סוג של דעות - שבמקום שתהיינה שוליים, הולכות ונכנסות, בסיוע ראש הממשלה, לשיח הפוליטי", אמר גולן לירון דקל ב"השבוע" בכאן 11. 

גולן ציין כי פרץ חזר בו, אך טען כי למרות זאת, האמירה שלו מייצגת את הימין הקיצוני - "ימין חשוך, שמתייחס למה שחריג באופן שלילי". גולן דיבר גם על הפרשה שבה מעורב ברק עם המיליארדר שנאשם בעבירות מין ג'פרי אפשטין. "זו עלילה מבית מדרשו של בנימין נתניהו. זה נעשה לגנץ במערכה הקודמת באפריל וזה נעשה גם כלפיי בעת התמודדותי לתפקיד הרמטכ"ל" האשים גולן.

חבר ישראל דמוקרטית אמר כי הוא חושב ש"בעת הזו, כשהשותפות הזו נוצרה ביניהם זה היה כבר עשור אחרי שהפרשות שלו התפוצצו, נדונו ונסגרו בבית המשפט. אני לא חושב שברק צריך לנבור בנושאים האלה ולנבור במשהו שבארצות הברית נחשב לסגור".  חברתו למפלגה נעה רוטמן-בן ארצי אמרה דברים דומים בריאיון ל"שישי בחמש": ""אהוד ברק הצהיר שהוא מנתק את כל קשריו העסקיים עם ג'פרי אפשטין, מרגע זה אני לא מבינה למה ממשיכים לעסוק בזה".


על החיבורים בין המפלגות בגוש השמאל אמר גולן כי במפלגתו מברכים על כל איחוד וכי הפער האידאולוגי בין המחנות "זעיר" ולכן כל החיבורים אפשריים. גולן קרא לפרץ ולאורלי לוי-אבקסיס לשלב כוחות ו"לייצר סדר יום כולל למדינת ישראל". 

הפופולריים