חשיפת כאן חדשות

פרסום ראשון: בוועדה לבחירת שופטים ידונו מחר בהדחת השופט חאלד כבוב

פרסום ראשון: הוועדה תדון מחר בהדחת השופט חאלד כבוב
תמונותיו של שופט העליון שימשו לקידום משרדי עורכי הדין של ילדיו - והוא נכח באירועים שהם ארגנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאלד כבוב
צילום: דף האינסטגרם של מרים כבוב

כאן רשת ב

הוועדה למינוי שופטים תתכנס מחר לדון בנושא שלא תוכנן מראש - אפשרות הדחתו של שופט העליון חאלד כבוב. בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב פורסם היום (רביעי) לראשונה, כי הדבר מגיע לאחר הפרסומים השונים של כתב כאן חדשות אבישי גרינצייג, על כך שתמונות של כבוב שימשו לקידום משרדי עורכי הדין של ילדיו וכן בעקבות הנוכחות שלו באירועים שארגנו המשרדים של ילדיו למרות שטען בפני הנציבות שלא נכח באירועים כאלו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שלושת חברי הקואליציה בוועדה למינוי שופטים, השרים יריב לוין ואורית סטרוק, וחבר הכנסת יצחק קרויזר; צפויים להעלות מחר בפני הוועדה את סוגיית הדחתו של כבוב בעקבות הפרסומים. השלושה צפויים להציע לממלא מקום נשיא העליון, השופט עוזי פוגלמן, וליתר השופטים בוועדה - להיות אלו שייזמו בעצמם את ההצבעה כדי לוודא שהמוסד נקי מכל רבב.

על פי החוק, רק שלושה גורמים יכולים להביא להצבעה בפני הוועדה הדחת שופט: שר המשפטים שמכהן גם כיושב ראש הוועדה, נשיא בית המשפט העליון - והממונה על נציבות התלונות נגד שופטים. במידה והשופטים יסרבו להעלות בעצמם את בקשת ההדחה, ישקלו חברי הקואליציה לבקש בעצמם את ההצבעה על הדחה, באמצעות שר המשפטים; ואז יעמדו השופטים בפני מצב לא פשוט כשיצטרכו להחליט איך הם מצביעים על בקשת ההדחה. כדי להדיח שופט לא מספיק רוב רגיל בוועדה אלא נדרשת תמיכת שבעה מתוך תשעה חברי הוועדה.

שופט העליון כבוב הסתבך בעקבות פרסום כאן חדשות לפיו שימש כפרזנטור עבור משרד עורכי הדין הפרטי של בתו מרים כבוב, בניגוד לכללי האתיקה של השופטים - האוסרים בפירוש לשופט להשתמש במעמדו לצורך קידום עניינם האישי או עניינם של אחרים. בעקבות הפרסום, שהציג כיצד הבת מרים השתמשה בדיוקן ענק של אביה במדי שופט כדי לקדם את המוניטין של משרדה הפרטי במשך שנים, הוגשה על כך תלונה לנציב תלונות הציבור.

הפופולריים