בעקבות חשיפת כאן חדשות

המנהל האזרחי מקפיא כ-80 אלף היתרי תעסוקה לפועלים פלסטינים

המנהל האזרחי מקפיא כ-80 אלף היתרי תעסוקה לפלסטינים
אישורי הכניסה לערבים מיהודה ושומרון הפכו לכלי הסתננות לשטח ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רחים חאטיב, פלאש 90
צילום: רחים חאטיב, פלאש 90

בעקבות חשיפת כאן חדשות: המנהל האזרחי החל היום (חמישי) בהליך הקפאת כ-80 אלף היתרי תעסוקה לפועלים פלסטינים. בחודש שעבר נחשף כי המנהל האזרחי ממשיך להנפיק עשרות אלפי היתרי תעסוקה לפועלים. וכי המנהל למעשה "מחדש" את ההיתרים שהיו קיימים מלפני 7 באוקטובר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ההיתרים הפכו לכלי להסתננות של אלפי פועלים בצורה בלתי חוקית לשטח ישראל. הפועלים שנדרשו להיתר מעבר בנוסף להיתר התעסוקה הסתתנו לארץ בדרכים בלתי חוקיות והציגו לרשויות ולמעסיקים את היתרי התעסוקה שלהם. המצב יצר בלבול בקרב מעסיקים וגם אצל רשויות האכיפה ועודד כניסת אלפי שבחים לשטח המדינה.

בעקבות הפרסום במהדורה הודיע לפני זמן קצר סא"ל מורן חדד מהמנהל האזרחי כי בשבוע שעבר החל במנהל ההליך של הקפאת ההיתרים. סא״ל חדד דיברה בכנס של וועדת החוץ והביטחון שניהל ח״כ צבי סוכות וטענה שהמצב החדש יקל על האכיפה של שוהים בלתי חוקיים.

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף הישאם איברהים, החליט לבחון את הקפאת החידוש האוטומטי להיתרי העבודה לפלסטינים ביהודה ושומרון שהיו זכאים להם לפני פרוץ המלחמה. זאת עד להחלטת הדרג המדיני על סיום הסגר בערים ובכפרים הפלסטיניים ביהודה ושומרון. כך פורסם בכאן חדשות ב-29 במאי. 

הפועלים מועסקים באתרי בנייה, באולמות ובמקומות נוספים. מעדויות שהגיעו לכאן חדשות, המשטרה בוחרת לעיתים "לאפשר" לפועלים האלו, שמוכרים למערכת הביטחון, לעבוד. בינתיים, מי שמשלם את המחיר אלו קבלנים ומנהלי עבודה, שמתעקשים לקיים את הנחיות החוק ומסרבים להעסיק את הפועלים האלו באופן לא חוקי.

הפופולריים