בריטני ספירס, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

יוצאת לחופשי: אחרי 13 שנים - בריטני ספירס השתחררה מהסכם האפוטרופסות

כוכבת הפופ בת ה-39 הייתה נתונה להסכם מאז שנת 2008. בחודש ספטמבר הועברו סמכויותיו של אביה, ג'יימס, ששימש מפקח ראשי על נכסיה, לידי אפוטרופוס זמני
אלון פרוכטר
13 בנובמבר 2021
00:23

בית המשפט בלוס אנג'לס קבע הלילה (שבת) כי הזמרת בריטני ספירס תשוחרר מהסכם האפוטרופסות שהייתה נתונה תחתיו משנת 2008. בסוף חודש ספטמבר השעה בית המשפט את אביה של הזמרת, ג'יימס ספירס, מתפקיד האפוטרופוס על בתו, 13 שנים מאז שמונה לתפקיד בצו בית משפט. "אי אפשר להמשיך במצב הקיים, האווירה הרעילה מחייבת להשעות מייד את מר ספירס מתפקיד האפוטרופוס", קבעה אז השופטת ברנדה פני. בדיון שהתקיים ב-30 בספטמבר הועברו סמכויותיו של האב לידי אפוטרופוס זמני, רואה חשבון ששמו ג'ון זייבל.

ספירס התייחסה לאירוע בפוסט באינסטגרם, וכתבה: "אלוהים, אני כל כך אוהבת את המעריצים שלי, זה מטורף. אני חושבת שאבכה עד שהיום ייגמר, זה היום המאושר בחיי".

בחודש יולי האחרון הגישו עורכי דינה בקשה רשמית להעברת סמכויות הפיקוח עליה מידי אביה לידי רואה חשבון בשם ג'ייסון רובין. אלא שבחודשים שעברו מאז, הודיע אביה לבית המשפט כי בכוונתו לוותר על התפקיד. כעבור שלושה שבועות, הגיש ספירס האב לבית המשפט בקשה רשמית לסיים את האפוטרופסות של בתו. במסמך שהגיש לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס שפורסם ברשת סי-אן-אן, כתב ספירס האב כי "אם הגברת ספירס רוצה שהמשמורת עליה תגיע לסיומה ומאמינה שתוכל להתמודד עם חייה בכוחות עצמה, היא צריכה לקבל צ'אנס".

בשנת 2008 מונה ג'יימס ספירס לתפקיד המפקח הראשי על נכסיה של בתו, בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי שנה קודם לכן. בחודש יוני האחרון העידה הזמרת לראשונה במשפטה, וטענה שהיא סובלת מטראומה בעקבות הסכם המשמורת. ספירס אמרה בעדותה כי נכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וכי נטלה בניגוד לרצונה ליתיום, תרופה שמשמשת מטופלים הסובלים מהפרעה דו-קוטבית. בנוסף, היא הביעה מורת רוח על כך שאינה יכולה לצאת לחופשות, להיפגש עם חברים או להביא עוד ילדים לעולם - מבלי אישור של אביה