דיווח: התקדמות במו"מ לסיום שביתת התסריטאים בהוליווד

דיווח: התקדמות במו"מ לסיום שביתת התסריטאים בהוליווד
הלילה התקיימה פגישה בין נציגי איגוד התסריטאים WGA עם נציגי איגוד המפיקים AMPTP, בסיומה מסרו הצדדים על חידוש המשא ומתן ביניהם • בעקבות השביתה שפרצה בראשית חודש מאי, הוקפאו הפקות קולנוע וטלוויזיה רבות, וטקס פרסי האמי של 2023 נדחה בארבעה חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת השחקנים בהוליווד, 13.09.23
צילום: אי-פי

142 ימים מאז שפרצה, אתר החדשות האמריקני "דדליין" דיווח היום (חמישי) על התקדמות משמעותית במגעים לסיום שביתת התסריטאים בהוליווד. על פי הדיווח, הלילה התקיימה פגישה בין נציגי איגוד התסריטאים WGA עם נציגי איגוד המפיקים AMPTP, בסיומה מסרו הצדדים על חידוש המשא ומתן ביניהם.

עוד דווח כי בפגישה נכחו מנכ"ל נטפליקס טד סרנדוס, מנכ"ל דיסני בוב אייגר, נשיאת יוניברסל דונה לנגלי ומנכ"ל האחים וורנר-דיסקברי, דיוויד זסלב. בנוסף דווח כי פגישה נוספת בין הצדדים מתוכננת להתקיים גם היום.

ב-2 במאי הכריז איגוד התסריטאים האמריקני על שביתה כללית, לאחר שהמו"מ עם נציגי איגוד המפיקים לא הוביל להסכם קיבוצי חדש, שנועד לעדכן את תנאי העבודה של התסריטאים נוכח השינויים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. ב-13 ביולי הצטרף לשביתה גם איגוד השחקנים האמריקני SAG-AFTRA, מהלך שנועד לעדכן את תנאי העסקתם.

שביתה של שני הארגונים בו זמנית לא התרחשה בהוליווד יותר מ-60 שנה. בעקבות השביתה, הוקפאו הפקות קולנוע וטלוויזיה רבות, וטקס פרסי האמי של 2023 נדחה מ-18 בספטמבר ל-16 בינואר.

הפופולריים