"חמאס כלבים בני כלבים": מתקפה חריגה של תושב ג'באליה נגד ארגון הטרור

"חמאס כלבים בני כלבים": מתקפה חריגה של תושב ג'באליה
דובר צה"ל לתקשורת הערבית פירסם ברשתות החברתיות בשפה הערבית תיעוד חריג של שיחה בין קצין במנהלת התיאום והקישור לעזה לבין תושב העיר ג'באליה, שתקף את חמאס: "שאללה ישרוף את הראש של החמאס, תשחטו אותם ואת ילדיהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'באליה
צילום: רויטרס

דובר צה"ל לתקשורת הערבית, סא"ל אביחי אדרעי, פירסם היום (שישי) ברשתות החברתיות בשפה הערבית, תיעוד חריג של שיחה בין קצין במנהלת התיאום והקישור לעזה לבין תושב העיר ג'באליה שבצפון הרצועה. במהלך השיחה העזתי הטיח ביקורת חריפה כלפי ארגון הטרור חמאס. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תושב העיר ג'באליה תקף: "חמאס הם כלבים בני כלבים, שאללה ישרוף את ראשו של אחמד יאסין בקבר. אנשאללה האל ישבור את חמאס ויתן לכם את הכוח לשבור את חמאס ולשחוט את הילדים והנשים שלו". הוא הוסיף: "שאללה ישרוף את הראש של החמאס, תשחטו אותם ואת ילדיהם ותשרפו את הגופות שלהם בקברים. החמאס הם כלבים, בוגדים בני בוגדים, שאללה ייקח את הילדים שלהם על מה שהם הביאו עלינו".

מדובר צה"ל נמסר: "השיחה עם העזתי התקיימה כחלק ממאמצי פינוי אוכלוסיה בלתי מעורבת לשם הגנתה, לנוכח כך שאזור ג'באליה הינו מרחב לחימה פעיל".

המבצע של צה"ל בג'באליה הסתיים היום

בצה"ל ציינו שני הישגים מרכזיים: פירוק תשתיות חמאס והחזרת גופותיהם של שני לוק, עמית בוסקילה, יצחק גלרנטררון בנימיןחנן יבלונקה, אוריון הרננדז ומישל ניסנבאום. שנרצחו ב-7 באוקטובר ונחטפו חזרה לישראל.

הכוחות חיסלו מאות מחבלים בקרבות והיתקלויות מטווח קרוב והשמידו עשרות תשתיות טרור ומתחמי לחימה. הלוחמים איתרו מאות אמצעי לחימה ובהם נשקים, מטענים, רימונים, תחמושת ועוד. בנוסף אותרו והושמדו מספר סדנאות משמעותיות לייצור אמל"ח. כחלק מפירוק היכולות של חמאס הלוחמים פשטו על מספר רב של מתחמי שיגור רקטות, והשמידו משגרים מוכנים להפעלה.

צה"ל השמיד 12 קילומטרים של מנהרות טרור. הושמדו שתי מנהרות התקפיות שהיו אמורות להגיע לקרבת גבול ישראל ולנסות לחדור אותו. בנוסף, נוטרלו מטענים במנהרות ואותרו בהן אמצעי לחימה ומידע מודיעיני על חמאס. כמו כן, חוסל מג"ד בית חאנון ומחבלים נוספים ששהו עימו במנהרה.

בוצעו יותר מ-200 תקיפות אוויריות בסמיכות לכוחות צה"ל שפעלו בג'באליה בהן חוסלו עשרות מחבלים, רובם בדרג הפיקוד בחמאס. כמו כן, הושמדו עשרות תשתיות טרור ומחסני אמל"ח על ידי חיל האוויר.

הפופולריים