המתיחות מול הבית הלבן

גלנט יצא לוושינגטון: "הפגישות עם בכירי הממשל - מכריעות לעתיד המלחמה"

"הפגישות עם בכירי הממשל - מכריעות לעתיד המלחמה"
שר הביטחון יגיע לביקור בארצות הברית, ברקע המחלוקות בין שתי המדינות. הוא צפוי לדון בנושאי משלוחי כלי נשק, המשא ומתן לשחרור החטופים, המשך הלחימה בעזה וההסלמה בגבול הצפון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 יואב גלנט נפגש עם שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין 15.06.23
צילום: צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון יואב גלנט יגיע היום (ראשון) לביקור בארצות הברית, בו ייפגש עם בכירי ממשל ביידן. גלנט צפוי להיפגש עם שר החוץ בלינקן, שר ההגנה אוסטין, ראש ה-CIA ברנס והמתווך עמוס הוכשטיין. הבכירים ידונו בהעברת משלוחי הנשק, במשא ומתן לשחרור החטופים, המשך הלחימה בעזה וההסלמה בלבנון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לפני המראתו אמר שר הביטחון: "הקשר עם ארצות הברית חשוב מאי פעם. הפגישות עם בכירי הממשל - מכריעות לעתיד המלחמה. מדובר בבעלת הברית החשובה והמרכזית ביותר שלנו והקשרים בינינו חשובים במיוחד, אולי יותר מאשר אי פעם, בימים האלה".

אתמול דווח ב-CNN כי בכיר בממשל ארצות הברית הבטיח "תמיכה מלאה" בישראל במקרה של מלחמה כוללת עם חיזבאללה. הבכיר הבהיר כי ממשל ביידן "ערוך לחלוטין לתמוך בישראל ויספק את הסיוע הביטחוני שלו היא זקוקה. הדברים נאמרו בפגישתו של הבכיר עם השר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר וראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) צחי הנגבי.

בתוך כך, שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן, אמר לפני יומיים כי ארצות הברית מחויבת לביטחונה של ישראל והדגיש שיש להגביר את הסיוע לעזה ולתכנן את "היום שאחרי" ברצועה. הביקור של גלנט בארצות הברית מגיע על רקע מתיחות ששוררת בין הממשלה בארץ לבין ממשל ביידן. בממשל האמריקני כועסים על סרטון שפרסם ראש הממשלה נתניהו בו אמר שהממשל מעכב משלוחי נשק לישראל.

הפופולריים