שרת התרבות והספורט, מירי רגב
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

רגב: לקיים את האירוויזיון בירושלים - או כלל לא

שרת התרבות והספורט התייחסה בכאן רשת ב' להרחבת בדיקת מבקר המדינה לגבי התנהלות ארגון המשחק עם ארגנטינה: "שמחה שהוא בודק. אנחנו נשמעים לכל ביקורת ונתקן כל טעות". מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "ביטול המשחק - נורה אדומה"
מערכת כאן חדשות
07 ביוני 2018
07:48
עודכן ב 09:06

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה הבוקר (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב' כי יש לקיים את תחרות האירוויזיון בשנה הבאה בירושלים, או לא לקיימה בישראל כלל. רגב התייחסה לסערת ביטול המשחק עם ארגנטינה וציינה כי היא שמחה שמבקר המדינה ירחיב את בדיקתו לגבי התנהלות משרדה באשר לארגון המשחק, כפי שפורסם אתמול  בחדשות הערב בכאן 11.

"למדינת ישראל יש את הזכות לקבוע איפה לארח את האירוויזיון", טענה השרה בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב'. "לדעתי, אם האירוויזיון לא יהיה בירושלים - לא נכון לארח אותו בארץ ולהשקיע בו 50 מיליון שקלים מכספי הציבור".

האזינו לריאיון עם שרת התרבות והספורט בכאן רשת ב':

רגב התייחסה לסיבת ביטול המשחק ואמרה כי "ארגנטינה אישרה את המשחק בירושלים ושיחקה בעיר בעבר. מעולם היא לא הייתה הבעיה. מסי רצה להגיע לעיר, אבל למה שהעובדות יפריעו לתקשורת? בנושא ירושלים - לא צריך לגמגם. יש ערכים שהם מעל מסי". היא הוסיפה כי "הטרור לא היה תירוץ, אלא הסיבה לביטול המשחק. מסי בעצמו הוביל את המהלך להגיע לירושלים, אבל ברגע שהגיעו איומים לפגיעה בחיי משפחתו וחבריו, הטרור הכריע אותו".

על הודעת מבקר המדינה, לפיה ירחיב את הבדיקה בעניין ארגון המשחק, אמרה השרה כי "המבקר תמיד גורם מבורך ומקובל בכל משרדי הממשלה. אני שמחה שהוא בודק, ואנחנו נשמעים לכל ביקורת. נתקן כל טעות".

מוקדם יותר היום, אמר מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, כי ביטול משחק הכדורגל בין נבחרות ישראל וארגנטינה מהווה נורה אדומה וכי יש לבדוק לאן העניין מתפתח. בריאיון לדב גיל-הר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', האשים קמר כי ביטול המשחק נבע מלחצים שהפעילו תנועת החרם העולמית וגורמים פלסטינים.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל ההתאחדות בכאן רשת ב':

האזינו: ח"כ יחימוביץ' בריאיון לכאן רשת ב' על סערת הביטול

אתמול הודיעה רשמית ההתאחדות לכדורגל האנרגטינאית כי המשחק עם ישראל מבוטל וכי הנבחרת המקומית לא תגיעה לישראל. יו"ר ההתאחדות, קלאודיו צ'יקי טפיה, התנצל בפני ישראל וטען כי סיבת הביטול נעוצה באיומים באלימות מצד גורמים פלסטינים על שחקני הנבחרת הארגנטינאית. "המשחק הידידותי שנבחרת ארגנטינה הייתה אמורה לשחק בירושלים מול נבחרת ישראל התבטל, בשל הסלמה באלימות ואיומים של הממשלה הפלסטינית נגד ליונל מסי והמשלחת הלאומית של ברצלונה. אנחנו מתנצלים בפני כולם - הרעיון היה להעביר מסר של שלום שלא קשור לאלימות", אמר טפיה במסיבת עיתונאים שכינס בארגנטינה.


גורמים בישראל המקורבים לארגון המשחק טענו כי אין לקשור בין העברת המשחק מחיפה לירושלים כעילה לביטול. לדבריהם, הסיבה היא הקרבה למשחקי המונדיאל והאיומים על חיי בני משפחתם של השחקנים.

מאוחר יותר באותו היום פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, החליט להרחיב את בדיקת משרדו סביב התנהלות משרד התרבות והספורט והעומדת בראשו השרה מירי רגב בסוגיית משחק הכדורגל שבוטל בין נבחרות ישראל וארגנטינה.

הבדיקה תכלול לא רק את מנגנון חלוקת הכרטיסים, אלא גם את אופן קבלת ההחלטות במשרד, את ההחלטה להעביר את המשחק מחיפה לירושלים, את תהליך הקצאת התקציב הממשלתי בגובה 2.7 מיליון שקלים, ונושאים נוספים.

בשבוע שעבר הודיע המבקר כי יבדוק את סוגיית חלוקת הכרטיסים למשחק. את מסקנותיו הבטיח לפרסם עוד טרם המשחק שאמור היה להתקיים במוצאי שבת הקרובים. אלא שלאחר ביטול המשחק ולאחר שהצטברו על שולחנו כמה עדויות בעניין הוחלט להרחיב את הבדיקה והיא תשולב במסגרת בדיקה רחבה יותר של כלל חגיגות ה-70 למדינה. דוח שאמור להתפרסם כדוח מיוחד ונפרד מדוח מבקר המדינה התקופתי.