חזרו הביתה: 5 ילדים ו-7 נשים בפעימה השישית של שחרור החטופים | הרשימה המלאה

איחוד משפחות: הפעימה השישית של שחרור החטופים
12 חטופים, בהם 7 נשים ו-5 ילדים, שוחררו משבי חמאס בפעימה השישית לעסקה. שני חטופים נוספים ממוצא רוסי שוחררו שלא במסגרת העסקה כ"אות הערכה לפוטין". לאחר פעימה זו, נותרו בשבי בעזה שלושה ילדים: כפיר ואריאל ביבס ועיישאה אלזיאדנה
-
צילום: -

הצטרפו לכאן 11:

הפעימה השישית של שחרור החטופים: 54 יום אחרי שנחטפו, 12 חטופים נוספים, בהם שבע נשים וחמישה ילדים, שוחררו משבי חמאס. זאת במסגרת העסקה שאושרה על ידי הממשלה והוארכה ביומיים. שני אזרחים ממוצא רוסי שוחררו גם כן שלא במסגרת העסקה, לדברי חמאס כ"אות הערכה לפוטין". לאחר הפעימה הנוכחית נותרו שלושה ילדים בשבי חמאס: כפיר ואריאל ביבס ועיישאה אלזיאדנה. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

כל החטופים ששוחררו

שוחררו בפעימה השישית

רעיה רותם, בת 54

רעיה נחטפה מהממ"ד בביתה שבקיבוץ בארי. בתה, הילה רותם בת ה-13, שוחררה בפעימה השנייה ללא אימה, וסיפרה כי הן שהו ביחד במשך כל השבי - אך הופרדו יומיים לפני שחרורה. 

רז בן עמי, בת 47

רז נחטפה מקיבוץ בארי עם בעלה אוהד, שנותר בשבי. נטלי בן עמי, בתם של הזוג, סיפרה עליהם: "הגיעה אליי הודעה מההורים שהמחבלים תפסו אותם ומאז נותק הקשר איתם. אמא שלי חולה, יש לה גידולים במוח, חשוב לי מאוד שיביאו לה את התרופות שלה, בלעדיהן היא חווה כאבים בלתי נסבלים כי הגידולים לוחצים לה על מערכת העצבים". 

ירדן רומן, בת 36

ירדן נחטפה מקיבוץ בארי, לשם נסעה לארוחת חג עם בעלה אלון ובתה התינוקת גפן. לאחר ששלושתם נתפסו בידי מחבלים, ורגע לפני הכניסה לרצועת עזה, אלון הצליח להימלט כשגפן בזרועותיו. ירדן ניסתה לברוח גם היא, אך ללא הצלחה. 

ליאת אצילי, בת 49 

ליאת היא מורה, תושבת קיבוץ ניר עוז, שנחטפה מהקיבוץ. 

מורן סטלה ינאי, בת 40

מורן נחטפה מהמסיבה ברעים. אחיה ליאון ולאה ינאי סיפרו עליה: "בשבת בבוקר, כשהתחילו ההפצצות, היא דיברה עם אבא שלי ואמרה לו שיורים עליהם ושהם בורחים. הם היו מאוד מבולבלים, היא הייתה בפאניקה, חסרת נשימה. היא הייתה באמת מבועתת והיה אפשר לשמוע את היריות ואותה נמלטת על חייה". 

ליאם אור, בן 18 

ליאם נחטף מקיבוץ רעים. הוא בן דודם של עלמה ונעם אור שנחטפו מקיבוץ בארי יחד עם אביהם דרור. שני הצעירים הוחזרו לישראל בפעימה השנייה של עסקת החטופים. 

איתי רגב, בן 18 

איתי, תושב הרצליה, נחטף מהמסיבה ברעים ביחד עם אחותו, מיה רגב, ששוחררה בפעימה השנייה בעסקה - בעוד שהוא נותר בשבי. 

אופיר אנג'ל, בן 17  

אופיר, תושב קיבוץ רמת רחל, שהה אצל חברתו יובל שרעבי שמתגוררת בקיבוץ בארי. יחד עם אופיר נחטף יוסי, אביה של יובל - שנותר בשבי. קרוביו מספרים עליו: "הוא שחקן כדורסל, נער תמים שנסע לחברה שלו בבארי ונלקח במחי יד מאיתנו. אין מילים לתאר את הזוועה הזאת ואיך נירפא מזה".

עמית שני, בן 16

עמית שהה בממ"ד שבביתו בקיבוץ בארי יחד אימו ואחיותיו. מחבלי חמאס פרצו את הממ"ד וחטפו אותו לרצועת עזה יחד עם שני תושבים נוספים מהקיבוץ. 

גלי טרשצ'נסקי, בת 13

גלי שהתה בממ"ד בביתה שבקיבוץ בארי יחד עם אחיה ליאור בן ה-15. בזמן שהמחבלים ניסו לפרוץ את דלת הממ"ד, נמלטו השניים דרך החלון והתפצלו במנוסתם. ליאור נרצח, וגלי נחטפה לעזה. 

ילנה טרופנוב (50) ואימה אירנה טטי (73)

אירנה ובתה ילנה נחטפו מקיבוץ ניר עוז בעלות אזרחות רוסית, וששוחררו כחלק נפרד מהפעימה השישית. בסרטון שפרסם ארגון הטרור ב-30 באוקטובר, נראתה ילנה לצד דניאל אלוני ורימון קירשט - שתי חטופות ששוחררו. בעלה של אירנה, ויטלי, נרצח בשבת השחורה ובנה סשה עדיין נמצא בשבי.

שוחררו בפעימה החמישית

דיצה היימן, בת 84

דיצה נחטפה מהממ"ד שבביתה בניר עוז. חבריה בקיבוץ כתבו עליה, "דיצה היא ממקימות הקיבוץ, במשך שנים טיפלה בתינוקות ניר עוז".

תמר מצגר, בת 78

תמר נחטפה מקיבוץ ניר עוז ביחד עם בעלה יורם, שנשאר בשבי חמאס. הם הורים ל-3 ילדים וסבים ל-7 נכדים

נורלין אגוג'ו, בת 60

נורלין נסעה בשישי בערב, יחד עם בן זוגה גדעון באבאני לחברים קרובים בנירים לרגל חגיגות 70 שנה לקיבוץ, שם נשארו גם לישון. גדעון נרצח ונורלין נחטפה לעזה. 

עדה שגיא, בת 75

עדה נחטפה מביתה בניר עוז היא מורה ומחנכת בפנסיה. עדה גדלה בתל אביב והגיעה לניר עוז בגרעין נח"ל, שם הכירה את בעלה והקימה את ביתה. בעלה נפטר לפני כשנה. היא אם לשלושה וסבתא לשישה והיתה אמורה לנסוע לבנה שחי בלונדון כדי לחגוג את יום הולדתה.

מירב טל, בת 53 

מירב היא בת הזוג של יאיר יעקב שבניו אור ויגיל שוחררו בפעימה הרביעית. 

רימון קירשט, בת 36 

רימון נחטפה מביתה יחד עם בן זוגה יגב. בסרטון שפרסם חמאס ב-30.10, נראתה לצד שתי חטופות נוספות – דניאל אלוני וילנה טרופנוב.

אופליה רויטמן, בת 77 

אופליה נחטפה מניר עוז. בעלה היה אמור להשתחרר מבית החולים, אבל נשאר באשפוז בגלל זיהום וכך ניצל.

קלרה מרמן, בת 63, גבריאלה ליימברג, בת 59, ובתה בת ה-17 מיאה

השלוש נחטפו מקיבוץ ניר יצחק בעת שבילו בחגיגת יום הולדת לנכדה של קלרה. קלרה וגבריאלה אחיות, מיאה היא הבת של גבריאלה ואחיינית של קלרה. השלוש נחטפו יחד עם בני משפחה נוספים: פרננדו מרמן, אח של קלרה וגבריאלה ונורברטו לואיס הר, בן הזוג של קלרה.

מיאה וגבריאלה ליימברג. נחטפו עם עוד שלושה בני משפחה

שוחררו בפעימה הרביעית

שרון קוניו (34) והתאומות אמה ויולי בנות ה-3 

אמה ויולי בנות השלוש נחטפו מביתן שבקיבוץ ניר עוז יחד עם הוריהן דוד ושרון (אלוני-קוניו), דודתן דניאל ובתה אמיליה, תושבות יבנה, שהתארחו אצלן ושוחררו במסגרת הפעימה הראשונה של שחרור החטופים. 

אמה ויולי קוניו יחד עם הוריהן דוד ושרון

קרינה (51), יובל (11) ומיקה (18) אנגל 

קרינה ברט-אנגל ובנותיה מיקה ויובל נחטפו מביתן שבקיבוץ ניר עוז יחד עם האב רונן, שניסה להגן על משפחתו ויצא להילחם. כשהמחבלים פרצו את הממ"ד, הם צילמו עצמם חוגגים מהטלפון של האב, והעלו לעמוד הפייסבוק.

מימין: יובל, מיקה והאם קרינה. משפחה שלמה בשבי

ארז (12) וסהר (16) קלדרון 

ארז וסהר נחטפו מביתם שבקיבוץ ניר עוז יחד עם אביהם עופר. סבתם כרמלה דן ובת דודתם נויה דן נרצחו על ידי המחבלים. 

ארז וסהר קלדרון. נחטפו יחד עם אביהם

יגיל (13) ואור (16) יעקב

יגיל ואור נחטפו מביתם שבקיבוץ ניר עוז. אביהם, יאיר יעקב, נחטף יחד עם בת זוגו מירב טל. בסוף השבוע החמישי למלחמה, פרסם הג'יהאד האיסלמי סרטון שתיעד את יגיל.  

יגיל (מימין) ואור יעקב

איתן יהלומי, בן 12 

איתן ומשפחתו נחטפו מביתם מקיבוץ ניר עוז. המחבלים הפרידו בין איתן ואביו אוהד לבין אימו ואחיותיו. אימו ואחיותיו הצליחו להימלט, אך איתן נחטף לעזה יחד עם אביו. 

איתן ואביו אוהד. נחטפו יחד לעזה

שוחררו בפעימה השלישית

רון אולגוביץ׳ קריבוי, בן 25

רון קריבוי, בן ה-25, תושב כרמיאל אשר עבד במסיבה ברעים ונחטף משם. קריבוי מחזיק באזרחות כפולה, רוסית וישראלית, לפי דוברת משרד החוץ הרוסי זאכרובה שחרורו הגיע בעקבות בקשתו ומאמציו של הנשיא פוטין, והכרה בעמדה ובתמיכה הרוסית במדינה פלסטינית. כמו כן, הדגישה כי קריבוי שוחרר שלא כחלק מהעסקה אלא כחלק מהסכמה נפרדת בין רוסיה לחמאס.

אביגיל עידן, בת 4

הוריה של אביגיל, רועי וסמדר עידן, נרצחו בביתם שבקיבוץ כפר עזה. אחיה הגדולים של אביגיל, מיכאל ועמליה, הסתתרו בארון במשך שעות. כשאביה נרצח, ברחה אביגיל לבית משפחת ברודץ השכנה. היא נחטפה לעזה יחד עם האם ושלושת ילדיה.   

אלה (8) ודפנה (15) אליקים

אלה ודפנה נחטפו מבית אביהן שבקיבוץ נחל עוז. לפני שנחטפו, רצחו המחבלים את אביהן נעם ואת בת זוגו דקלה ערבה, יחד עם בנה תומר. המחבלים תיעדו את החטיפה בשידור חי ברשתות החברתיות. חמאס פרסם תיעוד שלהן מרצועת עזה עוד באותו היום. 

אלה ודפנה אליקים

הגר, אוריה (4), יובל (8) ועפרי (10) ברודץ

שלושת האחים נחטפו יחד עם אימם הגר מביתם שבקיבוץ כפר עזה. יחד איתם נחטפה גם בת השכנים, אביגיל עידן, שהגיעה אליהם לאחר שהוריה נרצחו. אב המשפחה, אביחי, יצא מהבית כדי לקחת נשק מהנשקייה. כשחזר, הם כבר לא היו שם. 

מימין: אוריה, יובל ועפרי. נחטפו יחד עם אימן הגר
הגר ברודץ
הגר ברודץ

חן, טל (9), גל (11) ואגם (17) גולדשטיין 

האחים נחטפו יחד עם אימם חן מביתם שבקיבוץ כפר עזה. אביהם נדב ואחותם הגדולה ים נרצחו בשבת השחורה. 

מימין: ים שנרצחה, האם חן, טל בן ה-9, האב נדב שנרצח, גל בן ה-11 ואגם בת ה-17

אלמה אברהם, בת 84

אלמה נחטפה מקיבוץ נחל עוז כשהייתה לבדה בבית. משפחתה גילתה שנחטפה לאחר שקיבלה תיעוד שלה מעזה רכובה על אפנוע יחד עם אישה נוספת, כשמחבלים חמושים מחזיקים בהן. אלמה בת ה-84 שוחררה מהשבי במצב קשה ופונתה במסוק לבית החולים.

אדריאן אביבה סיגל, בת 62

אביבה ובעלה קית' נחטפו מקיבוץ כפר עזה, כשהמחבלים משתמשים במכוניתם כדי להוביל אותם לרצועה. בעלה בן ה-64 עדיין מוחזק בשבי. 

שוחררו בפעימה השנייה

הילה רותם שושני, בת 13 

הילה נחטפה יחד עם אימה רעיה רותם מחדר הממ"ד שבביתן שבקיבוץ בארי. 

הילה ורעיה רותם. נחטפו מחדר הממ"ד שבו שהו

אמילי הנד, בת 9 

הנד בת ה-9, תושבת קיבוץ בארי, נחטפה ב-7 באוקטובר יחד עם חברתה הילה רותם-שושני, אימה החורגת, נרקיס, נרצחה. לאביה תומס הנד נאמר כי בתו אמילי נרצחה, אך בהמשך המשפחה עודכנה כי אמילי בחיים ומוחזקת בידי החמאס. בזמן שהייתה בשבי, חגגה אמילי יום הולדת. 

אמילי הנד. ציינה יום הולדת בשבי

מיה רגב, בת 21

מיה שבה הערב לישראל בנסיבות רפואיות מורכבות, ופונתה באמבולנס לבית חולים סורוקה. מיה נחטפה מהמסיבה ברעים יחד עם אחיה איתי בן ה-18, שלא חזר יחד איתה ונשאר בשבי חמאס. בתגובה לשחרורה של מיה, קבוצת בית"ר ירושלים פרסמו: "שמחים ונרגשים לרגל חזרתה של מיה הביתה! מאחלים המון בריאות ורפואה שלמה בחיק המשפחה. עכשיו מחכים גם לאיתי.

עלמה (13) ונעם (17) אור 

נעם ועלמה נחטפו מביתם שבקיבוץ בארי יחד עם אביהם דרור. אם המשפחה, יונת, נרצחה בידי מחבלי חמאס. ליאם אור, בן הדוד שלהם, נחטף גם הוא. יהלי, אחיהם הגדול ניצל מהטבח מכיוון ששהה במכינה הקדם צבאית בה הוא לומד.

עלמה ונעם אור. אביהם נחטף, אימם נרצחה

שירי (53) ונוגה (18) וייס

 שירי ונוגה ביתה נחטפו מקיבוץ בארי. אילן, בעלה של שירי, שהיה חבר בצוות החירום של הקיבוץ, מוגדר כנעדר מאז שנותק עימו הקשר בשבת השחורה. 

נוגה עם אימה שירי ואביה אילן. האב מוגדר נעדר

נועם אביגדורי, בת 12

שרון ונעם, מהוד השרון, נחטפו מקיבוץ בארי לאחר שביקרו את קרובי משפחתן, משפחת הרן. 

שרון ונעם אביגדורי
שרון ונעם אביגדורי

שושן הרן (67) עדי שהם (38) נווה (8) ויהל שהם (3)

יהל בת ה-3 ונווה בן ה-8 נחטפו מקיבוץ בארי יחד עם אימם עדי, סבתם שושן ואביהם טל, שעדיין חטוף בעזה. סב המשפחה, אבשלום הרן, נרצח ב-7 באוקטובר. במשפחתם המורחבת נחטפו כעשרה אנשים, ונרצחו שניים.

נווה (מימין) ויהל שוהם. נחטפו מבארי בעת ביקור משפחתי

שוחררו בפעימה הראשונה

אביב (2) ורז (4) כץ אשר

אביב ורז נחטפו מקיבוץ ניר עוז יחד עם אימן דורון כץ אשר. איתן נחטפה גם מרגלית מוזס, גרושתו של גדי מוזס שהושבה גם היא לישראל. גדי מוזס, בן זוגה של סבתן אפרת כץ - שנרצחה, והדוד רביד כץ נותרו בשבי חמאס. את התמונה של הילדות בממ"ד, צילמה דורון בשבת השחורה ושלחה אותה לאביהן יוני אשר, שלא היה בקיבוץ באותו הזמן.    

מימין: רז בת הארבע ואביב בת השנתיים בממ"ד ב-7 באוקטובר

דורון כץ אשר, בת 34, אימן של אביב ורז

דורון אשר כץ, אימן של אביב ורז
דורון כץ אשר, אימן של אביב ורז

מרגלית מוזס, בת 77

מרגלית מוזס, בת 77 מניר עוז

אוהד מונדר זכרי, בן 9

אוהד, המתגורר בכפר סבא, הגיע לביקור משפחתי בקיבוץ ניר עוז יחד עם אימו קרן. אוהד נחטף יחד עם קרן, סבו אברהם וסבתו רותי. את יום הולדתו התשיעי, חגג אוהד בשבי חמאס בעזה. אוהד שוחרר יחד עם אימו וסבתו, סבו אברהם עדיין בשבי.

אוהד מונדר זכרי. תושב כפר סבא, נחטף מניר עוז

קרן מונדר, בת 54, אימא של אוהד מונדר

קרן מונדר, אימו של אוהד מונדר בן ה-9
קרן מונדר, אימו של אוהד מונדר בן ה-9

רותי מונדר, בת 78

רותי מונדר, סבתו של אוהד, ששוחררה יחד איתו
רותי מונדר, סבתו של אוהד, ששוחררה יחד איתו

חנה פרי, בת 79

חנה פרי בת ה-79 מקיבוץ נירים נחטפה מביתה. בנה של חנה, נדב פופלוול נחטף גם הוא ועודנו בשבי חמאס. בנה רועי פופלוול נרצח ב-7 באוקטובר.

חנה פרי, בת 79 מנירים

עדינה משה, בת 72

עדינה משה בת ה-72 נחטפה מביתה בקיבוץ ניר עוז. בעלה סעיד דויד משה נרצח ב-7 באוקטובר על ידי מחבלי חמאס.

עדינה משה, בת 72 מניר עוז

חנה קציר, בת 77

חנה קציר בת ה-77 נחטפה מקיבוץ ניר עוז. בעלה, רמי נרצח בממ"ד בביתו ב-7 באוקטובר ובנה אלעד בן ה-47 עדיין נמצא בשבי חמאס. ארגון הטרור, הג'יאהד האסלאמי, פרסם תיעוד שלה ושל יגיל יעקב בן ה-13, לפני מספר שבועות בו טען כי בכוונתו לשחררה "מנסיבות הומניטריות".  

יפה אדר, בת 85

יפה אדר, בת ה-85, נחטפה בשבת השחורה מיישובה ניר עוז. תמונתה של יפה זכורה היטב מהתיעודים שבה היא נראית על הקלנועית שלה.

יפה אדר מניר עוז
יפה אדר מניר עוז

אמיליה (6) ואימה דניאל (45) אלוני

אמיליה נחטפה יחד עם אימה דניאל בעת שביקרו את משפחת קוניו בניר עוז. השתיים מתגוררות ביבנה. 

אמיליה עם אמה דניאל

הילדים שנותרו בשבי

רשימת החטופים המלאה. עמוד מתעדכן >>

כפיר (10 חודשים) ואריאל (4) ביבס

כפיר ואריאל ביבס נחטפו יחד עם הוריהם שירי וירדן. בתיעוד מהשבת השחורה, נראית האם שירי כשהיא אוחזת בשני ילדיה ומגוננת עליהם בזמן שהיא מוקפת במחבלי חמאס.

מתוך האלבום המשפחתי
מימין: כפיר (מימין), האם שירי, האח אריאל והאב ירדן

עיישאה אלזיאדנה, בת 17 

עיישאה עבדה עם אביה יוסף חמיס ושני אחיה בלאל וחמזה בקיבוץ חולית. מחבלי חמאס חטפו את הארבעה לעזה. לבקשת המשפחה, תמונתה של עיישאה לא מתפרסמת. 

 

הפופולריים