00:03:49
שגיא, שחלם כבר מגיל צעיר לעבוד בשירות הציבורי, הוא מנהל תחום חדשנות ודיגיטציה ברשויות מקומיות. פעם הוא הסתיר את הציון ("אתה נתפס כאיזה סוג של חייזר"), היום הוא בתהליך פיוס איתו, ומתעקש ש"בלי עבודה קשה, שום דבר לא שווה"

"פעם לא הייתי מספר על זה בכלל, עכשיו נפתחתי קצת", אומר לנו שגיא כשאחת הקולגות שלו מגלה שבאנו לצלם אותו כי הוא קיבל 800 בפסיכומטרי, ועוד יותר מופתעת שהוא עובד במגזר הציבורי. "באנו לעבוד, לא באנו להשוויץ" הוא אומר, ומתמצת את הציון המושלם שקיבל כ-"פאנץ' יפה לקורות חיים". כשאנחנו שואלים למה הוא נהג להסתיר את פיסת המידע הזו הוא עונה:"אם זה הדבר הראשון שיודעים עליך, אתה נתפס כאיזה סוג של חייזר".

שגיא גנות-שחר, בן 31 מירושלים, עובד במשרד הפנים, שם הוא מנהל תחום חדשנות ודיגיטציה ברשויות המקומיות. לכאורה מי שקיבל 800 בפסיכומטרי יכול היה למצוא עצמו במקום משתלם יותר כלכלית מאשר במגזר הציבורי, אבל שגיא בחר את העבודה שלו יותר משהיא בחרה אותו, וכשפגשנו אותו הוא הגיע בלוק חגיגי לכבוד טקס סיום של תכנית מאיצים דיגיטליים.

"לא משנה עם כמה כסף הגעת לעולם וכמה קיבלת בפסיכומטרי, בלי עבודה קשה שום דבר לא שווה".

שגיא ידע שיעבוד במגזר הציבורי כבר בגיל צעיר. "גם אבא שלי וגם אמא שלי היו משרתי ציבור בדרכם" הוא מספר, "זה קצת ב-DNA". את הקריירה שלו הוא התחיל דווקא במקומות אחרים. "עבדתי קצת בהיי-טק, קצת לא בהיי-טק" הוא אומר, "ואז הגעתי לתכנית צוערים בשירות המדינה וסוף סוף הרגשתי שאני מתחיל להמריא". 

כשאנחנו נכנסים איתו למשרד הפנים ומחליפים מבטים עם השר אריה דרעי, שנמצא בדיוק בדרכו החוצה, שגיא ממהר להשיג שתי חתימות על טופס שקשור לתקציב של 900 אלף שקלים שאמורים לעבור מיד ליד, אבל כיוון שמנכ"ל המשרד לא הגיע ביום הצילומים, הוא יסתפק גם רק בחתימה של החשב, וגם לו הוא צריך לחכות לאחר שטיפס שתי קומות בסולם הבירוקרטיה. סחבת, אבל מאמץ קטן ששווה את זה: “בשבילי זה לחכות חמש דקות, אבל בשביל האגף שלי זה עוד 900 אלף שקל, ובשביל האזרחים זה שירות יותר טוב".

"לא משנה עם כמה כסף הגעת לעולם וכמה קיבלת בפסיכומטרי, בלי עבודה קשה שום דבר לא שווה", מסביר לנו שגיא. "זה שבן אדם הוא חכם לא אומר עליו כלום, הוא יכול להיות נורמלי והוא יכול להיות לא נורמלי, הוא יכול להיות בן אדם טוב והוא יכול להיות בן אדם רע". ציון הפסיכומטרי שלו מעיד שהוא אדם חכם, אבל הוא גם אוהב את העבודה הקשה הכרוכה. "אני אוהב להיות עובד ציבור" הוא מתוודה, "גם מהסיבות הפרקטיות, אבל ת'כלס נראה לי שהמשמעות זה מה שיותר משחק תפקיד אצלי. יכול להיות שאני משקר לעצמי" מסכם שגיא, "אבל עדיף לעשות משהו ששווה משהו".

כל הפרקים