00:03:43
הוא למד לתואר ראשון בפיזיקה - ביולוגיה אבל פרש מהלימודים בגלל העסק שלו. גבי ברגר, בוגר 8200, הוא יזם נדלן עם חברה בישראל ובארה"ב, שגם קיבל 800 מושלם בפסיכומטרי

רוב מכריו של גבי ברגר לא יודעים שהוא בין הבודדים בארץ שהצליחו להציג 800 עגול ומושלם בפסיכומטרי. אפילו לא אשתו, שגילתה על זה בכלל ממקור אחר. אולי מכיוון שהוא לא המשיך במסלול המקובל שאחרי הבחינה וסיים עם תואר אקדמי: הוא פתח בזמן לימודיו עסק נדל"ני, ויום אחד החליט ללכת איתו עד הסוף, גם אם זה אומר שהוא יהיה ללא תואר - "‫נרשמתי לפיזיקה-ביולוגיה באוניברסיטה העברית ‫ותוך כדי התואר התחלתי גם את העסק שלי. לאט לאט העסק ככה התרחב והשתלט יותר ויותר על הזמן שלי". 

"לקורות חיים, אם אין לך תואר, זה מינוס. ‫יש אנשים שירימו על זה גבה, אבל בסדר, בעיה שלהם, ‫אני בסדר עם זה"

ברגר, בן 38, הוא יזם נדל"ן שבבעלותו שתי חברות, האחת פה בישראל והשנייה בארה"ב. בחברה שלו ושל השותף שלו, דוד, הם בעיקר קונים, בונים ומשפצים דירות ובניינים ישנים. למרות שאיפות משפחתו שימשיך את מורשת הרופאים במשפחה (סבו ואביו רופאים) הוא לא הלך בתלם ובחר לעסוק במה שהוא אוהב לעשות.

‫חלק מהפרויקטים שהוא ביצע נמצאים בשכונת שפירא שבדרום ת"א: "שכונת שפירא משנה את פניה‫. הרבה בניינים ישנים משנות ה-50, 60, תשתיות ישנות ולאט לאט היא מתחדשת". גבי רואה בשכונה הזאת את האופציה, הכמעט בלתי אפשרית היום, לקנות דירה: "תשמע, דירות פה בפחות משני מיליון שקל". הקונה הראשון של דירה בפרויקט הוא סתיו, חבר של גבי מהצבא ביחידה 8200. כמו רוב יוצאי 8200 גם סתיו עובד בתעשייה המתבקשת. "‫אני היחיד מהחבר'ה שלא הלך להיי-טק, כולם הלכו להיי-טק כולל אדון סתיו ולא, לא יצא לי להכיר יזמי נדל"ן מ-8200".

כשאנחנו אומרים לו שמי שמקבל בפסיכומטרי 800 הוא לרוב די גיק, בעוד בעולם עסקי הנדל"ן צריך כרישים כבדים. ‫"אני גיק מהסוג שלי" הוא עונה. את דוד השותף שלו הוא היה חייב לצרף לשורותיה של החברה על מנת לגרום לעסק לפרוח ולהצליח: "‫הניסיון שהוא מביא של עשרות שנים של בנייה, ‫זה משהו שאי אפשר בלעדיו" גבי משתף. "‫הצלחתי לבחור שותפים שמאוד משלימים אותי".

‫הוא לא היה צריך לשלוח קורות חיים כי מעולם לא היה זקוק להם, "בעצם אף פעם לא עבדתי בשום מקום" הוא טוען. גם החוסר בתואר ראשון לא מונע ממנו להיות אדם מצליח בתחומו: "לקורות חיים וזה, אם אין לך תואר, זה מינוס. ‫יש אנשים שירימו על זה גבה, אבל בסדר, בעיה שלהם, ‫אני בסדר עם זה".

כל הפרקים