אנחנו על המפית
00:26:14
השף ברק יחזקאלי הולך בעקבות הבחירות הקולינאריות החביבות על השפים של ״אנחנו על המפית״ בישראל. היום: השפית רמה בן צבי בוחרת חמישה מקומות שהיא אוהבת במיוחד במטה יהודה

בוקר בקטנה | קפה ביער

אבנר ניר, שף ומרצה על אוכל ויין, רכש עם שכנו איש העסקים ארז עופר את המשאית, שקושטה על ידי בני ובנות המשפחות וזכתה לשם "קפה ביער". בארוחות הבוקר הוא מגיש לחמים שהוא אופה, ריבות שהוא מכין, קפה מבית קלייה ארטיזנלי, סנדוויצ'ים ופרלינים. אפשר ביומיום להרים טלפון, להזמין קפה ולאסוף בדרך לעבודה עם סנדוויץ טרי או עוגה בעבודת יד.
את הלחמים הוא אופה בבוקר, ומוגשות עוגות ועוגיות משתנות (עוגת אגסים, תפוזים, גזר ופירות יבשים, ביסקוטי, מרמלדות ועוד).

מלאכת יד | טחינה אל יסמין

השף כאמל השלמון נולד בשועפט למשפחה ממוצא לבנוני- סורי. הוא עובד במטבחים מגיל 16: ב-"קינג דיוויד", ב-"אמריקן קולוני" ובמשך ארבע שנים ב"-מול ים", אבל כוחו ומומחיותו טמונים במטבח הערבי-השאמי. כשהחליט לפרוש מהמסעדנות, פתח באבו גוש מקום שמייצר שלושה סוגי טחינה (אדומה, לבנה ומלאה) באבני ריחיים, שסותתו באזמיר טורקיה, על ידי פליט סורי. השלמן מייצר גם חלבה מהממת.

משהו מתוק| דוד לאור

ב-2011, אחרי שסיים את לימודיו בקורדון בלו וחזר ארצה, החל דוד לאפות ולמכור מהבית. כעבור שנתיים, בעקבות ההצלחה, עבר למקום באזור התעשייה של מבשרת ציון וממש לאחרונה התרחב לבית קפה, בנוסף למאפייה הביתית שלו, עם רוח צרפתית-קלאסית עם דגש על עבודה ידנית וחומרים גלם איכותיים. יש באגטים וקישים לצד מגוון גדול של דברים מתוקים (קוראסונים במילויים שונים כחמאת כמהין, גבינת גרוויאר ורשאד לדוגמה, עוגות בחושות, עוגות שמרים וכו').

אוכל פלוס | נורית (נורה) הרץ

נורית (נורה) הרץ היא מדריכת טיולים ושפית טבעונית. דבר בדמותה הצנועה והמתנצלת לא יכין אתכם לארוחה שתאכלו אצלה, עם או בלי סיור ליקוט מקדים. יש לה יד מופלאה, טעם משובח וצלחות שנראות מליון דולר.

למי שחפץ, נורה יכולה להרחיב ולספר גם על ההיסטוריה, אריכאולוגיה, יקבים, אמנים מקומיים ועוד באזור עמק האלה.

בישיבה | רשטא

ראנם ברהום היה חקלאי במקצועו עד שהחקלאות התחילה להדלדל, והוא החל לעבוד במסעדות ומלונות שונים. בשנת 2017 החליט לפתוח את ״ראשטה״, מסעדה שנמצאת בחלל רומנטי, מגישה תפריט ערבי מסורתי עם טוויסט מודרני ומשתדלת לגדל לעצמה את האוכל, ולא רוכשת מחקלאים נוספים מהכפר.

לצפייה בפרק 2 של אנחנו על המפית עם רמה בן צבי >>

בחזרה לעמוד הראשי של "אנחנו על המפית" >>

עונה 1

}