אנחנו על המפית
00:24:35
השף ברק יחזקאלי הולך בעקבות הבחירות הקולינאריות החביבות על השפים של ״אנחנו על המפית״ בישראל. היום: השף תומר טל בוחר חמישה מקומות שהוא אוהב במיוחד בתל אביב

בעמידה | דילק׳ס 

דילק, בעלת הבית של המקום, הגיעה מטורקיה ועבדה במשק בית, כאשר על הדרך הכינה ללקוחותיה את בורקס המים המופלא שלה. כשראתה כי טוב, החליטה לפתוח מקום קטן ששמו נודע למרחקים תוך זמן קצר. בתפריט בורקסים וקינוחים טורקיים, כשגולת הכותרת הוא בורקס המים: מעין שילוב בין לזניה ובורקס, כשמילוי התרד מונח בין דפי הבצק העדינים והמופלאים.

מרענן לדרך | מרכז הרימונים

פלודה הוא משקה פרסי מתוק ומרענן שעשוי ממי ורדים ואטריות אורז עם המון קרח. בפינה הוותיקה בפאתי שוק התקווה מכינים פלודה במשך עשרות שנים והוא מרווה ונפלא. לא פחות מכך, מכינים שם משקה תמרהינדי אמיתי ללא חומרים משמרים ורכז רימונים טבעי לחלוטין, שקשה למצוא בכל הארץ איכות שכזו.

משהו מתוק| יאפא כנאפה

שחקן מרכזי במה שכבר שכה לשם המבטיח ״מהפכת הכנאפה המקומית״, במהלכה נטשנו את הכנאפה הכתומה והקרה ועברנו לכנאפה טרייה, שנעשית על המקום וזוכה למשב גלידת עיזים טורקית. במבנה קשתות יפואי מרשים בן 300 שנה מגישים רק שתי מנות: כנאפה מהממת טרייה וחמימה במגש אישי וברמת מתיקות משתנה, ובקלוואה עם המון פיסטוקים. לא פחות משמה של הכנאפה המהוללת, יצא גם שמם של התורים שמשתרכים שם בציפייה.

מהעולם| גברת קוטייאו

"קוטייאו זו מנה שבתאילנד מתחילים איתה את הבוקר, והיא מחזיקה את הגוף כל היום", מספר מתי נקש, הבעלים של גברת קוטייאו.
בדוכן קטן, שיוצא מסמטה קטנה באזור שוק הכרמל, מגיש מתי נקש מינים שונים של קוטייאו: מרקים מזינים ונפלאים שבתאילנד נהוג מאוד לפתוח עימם את הבוקר, על בסיס ציר עוף וציר בקר בתוספת קציצות בשר, אטריות אורז וירקות. את המתכון, שמשתנה ממקום למקום ותלוי ביד שמערבבת את הקוטייאו, למד נקש מגברת זקנה בקראבי, וכדי להיצמד עד כמה שאפשר למקור הוא משתמש בכלים וברטבים מתאילנד.

ארוחה ערוכה | בר 51

מושיקו גמליאל ואיתמר נבון, שעומדים בראש קבוצת מסעדות ירושלמיות ("מונא", "אנה"), הרחיבו את עסקיהם סמוך לקו החוף התל אביבי ופתחו את ״בר 51״- בר מסעדה ששוכן במבנה היסטורי משוחזר (שכיום משמש כבית מלון). המקום מציע אווירה קז׳ואלית, אך מלאת סטייל והתפריט, בהתאמה, מורכב ברובו ממנות משתנות קטנות עד בינוניות, במחיר סביר, שיעודד צריכת אלכוהול מתונה עד פרועה.

לצפייה בפרק 6 של אנחנו על המפית עם תומר טל >>
בחזרה לעמוד הראשי של "אנחנו על המפית" >>

עונה 1

}