אנחנו על המפית
00:25:45
השף ברק יחזקאלי יוצא לסיבובי זלילה בערים הגדולות בעולם עם שף ישראלי שחי בעיר ומכיר לו את נקודות החן הקולינאריות הכי שוות. השניים יבקרו בחמישה מקומות שאסור לפספס. הפעם: ברלין עם השף גל בן משה

צילום: בן פוס

איפה הכי כדאי לאכול בברלין? ההמלצות של השף גל בן משה שהגיע לפני 6 שנים לברלין ועומד מאחורי מסעדת גלאס עטורת השבחים 

צפו בפרק המלא | ליד המפית>>

Spindler

בראסרי מגניב, בתוך מבנה תעשייתי לשעבר על גדת נהר. שף צרפתי שעושה מטבח אירופי מודרני עם נגיעות צרפתיות. מבשלים עם חומרי גלם טריים ומשתדלים לעשות את זה בהישג יד לכל כיס.

מומלץ: בואו לבראנצ', תקבלו ארוחת בוקר עם תוספות של בשר, דג, רביולי ומרקים.

מחיר: כ-16 יורו.

Paul-Lincke-Ufer 42/43

 

Burgermeister

מקום נפלא של המבורגרים שנפתח במקום שירותים ציבוריים מתחילת המאה הקודמת, תחת פסי הרכבת של ברלין. המבורגר קלאסי- כל קציצה 180 גרם עם לחמניית בריוש חמאתית וצ'יפס עבה. מתי שלא תבואו יש תור, בעיקר בלילה, יחד עם הבליינים הרעבים. השירות – עצמי. אל תפספסו.

מנה מומלצת: המבורגר עמוס תוספות + צ'יפס.

מחיר: כ-6 יורו.

Oberbaumstraße 8

 

Du Bonheur
"אושר" או "מזל" זה משמעות השם בצרפתית, וזו אכן קונדיטוריה צרפתית קלאסית. השפית מאמינה שתפקידה להביא לאנשים אושר באמצעות ביסים מופלאים, העשויים מחומרים אורגניים בלבד. יש גם ארוחות בוקר, אבל המתוקים הם הסיבה האמיתית להגיע למקום הקטן והמשובח הזה.

מנה מומלצת: מאפים ומקרונים.

מחיר: 11-20 אירו.

Brunnenstrasse 39

 

Herz&Niere

"לב וכליה" זהו שם המסעדה. דוגלת באכילת כל חלקי החיה מכף רגל ועד ראש, ורוצה להעניק לסועדים את החוויה של חקלאי שמגדל, שוחט ואוכל את החיות שלו. למרות האידיאולוגיה הכפרית, המקום מגיש מנות קטנות ומעוצבות.

מנה מומלצת: ארוחת טעינות שמורכבת מ-4 עד 8 מנות.

מחיר: 50-60 אירו.

 Fichtestraße 31

 

‪Toulouse-Lautrec

המסעדה שגרמה לבכות מאושר. ממוקמת בדירת קרקע ברלינאית ונקראת על שמו של הצייר הצרפתי המפורסם טולוז לוטרק. השף והבעלים יוצר מטבח עילי בלי חוקים ועם כמויות בלתי נדלות של כשרון.

מנה מומלצת: מדובר בארוחת טעימות (בין 5-7 מנות).

מחיר: לאכול: 100-120 אירו. לשתות: 47-63 אירו (כולל משקאות אלכוהוליים מצוינים).

 fichtestraße 24

עוד על המפית:

כל השפים: 
עינת אדמוני - ניו יורקשרית פקר ואיתמר סרולוביץ'  - לונדוןיוסי חדד - בוקרשטגל בן משה - ברליןגיל אלעד - בורדוראם הרץ - בלגרד | מני וקנין - ניו ג'רזיחיה מולכו - וינה

ליד המפית - המלצות השפים למסעדות הכי טובות: 
ניו יורקלונדוןבוקרשט | ברלין | בורדו | בלגרד ניו ג'רזיוינה

 

עונה 1

}