אנחנו על המפית
00:25:00
השף ברק יחזקאלי יוצא לסיבובי זלילה בערים הגדולות בעולם עם שף ישראלי שחי בעיר ומכיר לו את נקודות החן הקולינאריות הכי שוות. השניים יבקרו בחמישה מקומות שאסור לפספס. והפעם: ליסבון עם אלעד בודנשטיין ואיתמר אליהו

איפה הכי כדאי כדאי לאכול בליסבון? אלעד בודנשטיין ואיתמר אליהו, שהתאהבו אחד בשני וגם בעיר בה פתחו מסעדה ישראלית מצליח, לקחו את השף ברק יחזקאלי לחמש מסעדות מוצלחות ברחבי הבירה הפורטוגזית.

צפו בפרק המלא>>

בוקר:

Dede's

הבעלים והשף עזב את פורטוגל והתחיל לעבוד בכל מיני מדינות מסביב לעולם. באוסטרליה הוא גילה את הבראנצ', שלא היה פופולרי (על סף לא קיים) בפורטוגל, והחליט לייבא את הקונספט. במסעדה הקטנה והנינוחה הוא מגיש רק דברים טריים, ואם אין טרי - זה יורד מהתפריט לאותו יום.

כתובת: R. de Sant'Ana à Lapa 33

מקומי:

Restaurante Lourecos

מסעדה מקומית ופשוטה הממוקמת כ-20 דק נסיעה מלב העיר, ומתמחה במנות פורטוגזיות מסורתיות על טהרת תנובת הים (דגים ופירות ים הכי טריים שיש) ומנות בשר קלאסיות. בסופ"שים המקום עמוס אז כדאי להזמין מקום.

כתובת: Rua de Moçambique, 96-B

אוכל רחוב:

Ramiro

המסבאה (סרווסיה), הצפופה והקולנית היא מוסד שחייבים לעבור דרכו בליסבון. נפתח על ידי רמירו האב בשנות ה-50, והתור הקבוע בכניסה לא משתנה. רבים טוענים שפירות הים הטעימים בעיר מוגשים אצל רמירו.

כתובת: Av. Alm. Reis nº1


פיין דיינינג:

PRADO

מסעדה חדשה שנפתחה בסוף 2017 על ידי השף צעיר אנטוניו גאלפיטו (27), שעבד בלונדון אצל נונו מנדס. תרגום שמה הוא "אחו", והאוכל עצמו אורגני, מקומי, טרי ועונתי. מחסן הדגים הישן הפך למסעדה מוארת, עם תקרה גבוהה ועמוסת צמחים, אשר נבחרה ע"י המגזין "travller" לאחת מהמסעדות החדשות הטובות בעולם.

כתובת: Tv. Pedras Negras 2

מתוך אתר המסעדה

מתוקים:

Landeau

רשת בעלת 4 סניפים שכל מה שמגישים בה זה עוגת שוקולד, אבל איזו עוגה... משוקולד מריר, עם מוס בעלת מרקם אוורירי וקליל, אשר רבים כבר כתבו אודותיה (כולל כתבה בניו יורק טיימס), ואם היא לא מספיקה לכם תוכלו להזמין לצדה גם שתייה חמה או קרה.

כתובת: Rodrigues de Faria 103

עוד על המפית:

כל השפים: 
יריב ברבי - פריז | סימונה אלחרר - בריסלמייקל רנטיסי - סידנידורון לורן - שנגחאישי דובלרו - ברצלונהמייקל סולומונוב - פילדלפיהאלעד ואיתמר - ליסבון 

ליד המפית - המלצות השפים למסעדות הכי טובות: 

פריז | בריסלסידנישנגחאיברצלונהפילדלפיה | ליסבון

עונה 1

}